fbpx
На Рівненщині випробовують САУ DANA-M2

На Рівненщині випробовують САУ DANA-M2

233 загальновійськовий полігон Excalibur Army Артилерія Випробування Міністерство оборони Рівненська область САУ САУ Dana Україна

Випробування 152-мм cамохідної колісної гаубиці DANA-M2 тривають на Рівненщині.

Про це повідомляє Міноборони України з посиланням на АрміяInform.

На Рівненському військовому полігоні проходять випробування 152-мм самохідної гаубиці DANA-M2 виробництва Чеської Республіки. САУ проходить функціональні, ходові та вогневі тестування в умовах, максимально наближених до бойових.

“Рівненський полігон відповідає необхідним критеріям для проведення функційних випробувань у повному обсязі. Тут все по-бойовому. Стрільба ведеться по завчасно визначених цілях з непідготовленої вогневої позиції, яку займають з ходу. У нашому випадку максимальна дальність пострілу становить 18 кілометрів. Екіпаж висувається в заданий район, отримує координати цілей та відкриває вогонь, після чого негайно відходить на запасні позиції”, — розповідає голова комісії з проведення функційних випробувань полковник Сергій Мусієнко.

Повідомляється, що до складу випробувальної комісії входять фахівці артилерійських підрозділів, технічні спеціалісти, а також офіцери підрозділів із досвідом бойових дій, які в майбутньому планують експлуатувати це озброєння, представники науково-дослідницького відділу розвитку ракетного озброєння та військової техніки тактичного та оперативно-тактичного призначення управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ Збройних Сил України.

“САУ DANA-М1 є на озброєнні збройних сил Чехії, Польщі, Грузії та Азербайджану. Зразок DANA-М2 поки що не перебуває на озброєнні жодної країни. Чеська Республіка розпочала її виробництво з 2018 року та активно презентує нову модифікацію для продажу. Самохідна гаубиця DANA-М2, модернізована чеською компанією ExcaliburArmy у 2018 році, має тактико-технічні характеристики на рівні сучасних світових аналогів та значно перевищує за параметрами 2С3 «Акація». DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою (цифровою) системою керування вогнем, що дозволяє поєднати з контуром управління і розвідки в єдину систему вогневого ураження, йдеться в повідомленні”, – зазначається у повідомленні.

Нагадуємо, що вперше публічно інформацію про розгляд закупівлі 152-мм САУ «Дана» для заміни наявних на озброєнні застарілих буксованих гармат Д-20 та самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація» озвучив начальник управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський.

Контракт на придбання САУ Dana-M2 у чеської фірми Excalibur Army уклали ще у 2018 році. Тоді державний спецекспортер уклав угоду на придбання 66 самохідних артилерійських установок.

Станом на сьогодні Замовник – Міністерство оборони України, зменшило кількість запланованих до закупівлі САУ до 26 одиниць. Попри це, за домовленістю з Виробником їх ціна залишається незмінною.

Такий вибір був обраний за результатами аналізу та порівняння наявних зразків артилерійських систем подібного типу та відповідності сучасним технічним вимогам фахівцями Міністерства оборони України та Генерального штабу.

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині, серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині).

Окрім Чехословаччини їх експлуатували й інші країни соцтабору – Польща та СРСР, в останньому їх було придбано для випробувань, але після розпаду утилізовано.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


233 загальновійськовий полігон Excalibur Army Артилерія Випробування Міністерство оборони Рівненська область САУ САУ Dana Україна