fbpx
На українські МиГ-29 інтегрували приманки ADM-160 MALD

На українські МиГ-29 інтегрували приманки ADM-160 MALD

Авіаційне озброєння Авіація Винищувач МиГ-29 Модернізація ПС ЗСУ Україна

Українським винищувачам МиГ-29 надали можливість застосовувати ракети-приманки ADM-160 MALD.

Фотографію МиГ-29 з цією приманкою показав журналіст англомовної версії видання Insider Колбі Бадхвар.

Наявність у України більшої кількості ракет ATACMS означає, що АDM-160 MALD можна використовувати в поєднанні з ними та ракетами Storm Shadow/SCALP-EG для підвищення ефективності проходження російської протиповітряної оборони.

«Що більше ударних можливостей отримує Україна, то менш ефективною є інтегрована мережа протиповітряної та протиракетної оборони Росії», — зазначив Колбі Бадхвар.

Винищувач МиГ-29 українських Повітряних Сил з ракетами-приманками ADM-160 MALD. Травень 2024. Україна. Фото: @front_ukrainian

Вперше про застосування приманок АDM-160 MALD стало відомо ще у 2023 році.

У травні торік у центрі окупованого Луганська пролунав вибух. Поряд із місцем вибуху знайшли залишки авіаційної ракети-приманки АDM-160 MALD.

Уламки ракети ADM-160B MALD поряд з місцем де пролунав вибух, Луганськ, 12 травня 2023 року. Фото: Telegram "Поддубный"

Про передачу цих ракет на озброєння України раніше не повідомлялося.

Ця авіаційна ракета-приманка MALD (Miniature Air-Launched Decoy) розроблена у 2003 році американською корпорацією Raytheon.

Виріб ADM-160 MALD у всіх модифікаціях фактично є авіаційною крилатою ракетою.

Ракети ADM-160 MALD

Від бойової зброї вона відрізняється використанням спеціального корисного навантаження у вигляді засобів постановки перешкод – активних чи пасивних, залежно від модифікації та виконання.

ADM-160B має автопілот, що виконує заздалегідь закладену польотну програму. Використовуючи супутникову навігацію, він проводить виріб за заданим маршрутом.

Пропонується кілька способів застосування MALD із різними ефектами. Так, хибна ціль може просто летіти в заданий район і відволікати ППО, знижуючи ризики для реальної ракети. Крім того, бойовий і допоміжний засіб можуть летіти поруч, ускладнюючи їхню ідентифікацію, а також заважаючи супроводу та ураженню ракети.

Авіаційне озброєння Авіація Винищувач МиГ-29 Модернізація ПС ЗСУ Україна