fbpx
На заводі “Імпульс” планують виробляти постріли ВОГ-17

На заводі “Імпульс” планують виробляти постріли ВОГ-17

Боєприпаси Виробництво боєприпасів Завод «Імпульс» Зброя та безпека ОПК Україна

На заводі “Імпульс” планують налагодити виробництво пострілів ВОГ-17.

Про це повідомляє Мілітарний.

Під час міжнародної виставки озброєнь «Зброя та безпека – 2021» стало відомо, що КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” має намір налагодити виробництво пострілів ВОГ-17, які застосовуються станковим автоматичним гранатометом АГС-17. Зразки боєприпасів були представлені на виставковому стенді підприємства.

Автоматичний станковий гранатомет АГС-17 “Пламя” (“Полум’я”) призначений для ураження живої сили і вогневих засобів противника, його техніки та транспорту, що знаходяться за укриттями (у відкритих окопах, ярах, на прикритих схилах висот).

Автоматика гранатомета працює за рахунок віддачі вільного затвора. Cтвол нарізнiй, при перегріві його можна швидко замінити (він кріпитися до ствольно коробци спеціальним замком з чекою). Ударно-спусковий механізм дозволяє змінювати темп стрільби. Kоробка зі стрічкою ( “мушля”) кріпиться з правого боку. Подача пострілу при стрільбі автоматична.

Постріл ВОГ-17

Українським аналог радянського АГ-17, є КБА.117, який був офіційно прийнятий на озброєння Збройних Сил України у 2019 році. Він призначений для установки в бойові модулі, ця версія гранатомету не має приладів прицілювання та ручного спуску.

Автоматичний станковий гранатомет КБА.117-02. Грудень 2020. Фото: КБАО

У грудні, минулого року, до Збройних сил України було передано першу партію українських станкових гранатометів КБА.117-02. Ці нові гранатомети є модернізованою версією КБА-117 у піхотному варіанті.

Варто зазначити, що у 2018 році, КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” спільно з ПрАТ “Кузня на Рибальському”, розпочало серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету – ПГОФ-40.

ПГОФ-40 – граната уламково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами ВОГ-17, які зараз використовуються у автоматичних гранатометів АГС-17, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт уламків.

Також заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомету та навчання особового складу.

Уламкові постріли ПГОФ-40, ПГІ-40 та ВОГ-25В

Окрім того, на той час, зазначалося, що КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс”, спільно з ПрАТ “Кузня на Рибальському”, освоює виробництво ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підствольних гранатометів ГП-25 для автоматів, що стоять на озброєнні силових структур України.

Некерований боєприпас РС-122ТБ «Спека»

Нагадуємо, що в Україні працюють над 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ). Розробкою боєприпасу РС-122ТБ займається Державна акціонерна холдингова компанія «Артем». Вони призначені для ураження живої сили противника на відкритій місцевості, неброньованої та легкоброньованої техніки та елементів інфраструктури (таких як мобільний командний пункт, засоби протиповітряної оборони, тощо).


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Боєприпаси Виробництво боєприпасів Завод «Імпульс» Зброя та безпека ОПК Україна