fbpx
На заводі «Зоря»-«Машпроект» викрали дороговартісне обладнання

На заводі «Зоря»-«Машпроект» викрали дороговартісне обладнання

ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» Злочин Миколаїв ОПК Україна

Під час тривалих вихідних на державному підприємстві НВКГ «Зоря»-«Машпроект» викрали складові дороговартісного електронного обладнання.

Про це інформує Мілітарний.

У двох цехах підприємства, що знаходяться у одному корпусі, сталася крадіжка з псуванням обладнання з метою вилучення дорогих металів, повідомили у пресслужбі державного підприємства.

Від дій зловмисників постраждало кілька одиниць обладнання.

На заводі зазначили, що роботу деякого обладнання вже поновлено, над відновленням інших працюють фахівці.

Фото з ДП «Зоря»-«Машпроект»

«Інцидент стався в період, коли підприємство знаходилося у режимі вільних від роботи днів. Перерву у роботі було запроваджено зокрема для економії енергоносіїв. Розрахункові витрати на енергоносії на січень 2022-го року складали близько 150 мільйонів гривень при тому, що традиційно це місяць невисокої виробничої активності. Очікувана економія – близько 60 мільйонів гривень» – йдеться у повідомленні пресслужби заводу «Зоря»-«Машпроект».

Про подію було повідомлено правоохоронні органи. Наразі відбувається досудове розслідування. Водночас проводиться внутрішнє розслідування інциденту.

Для запобігання подібним випадкам вже запроваджено зміну системи охорони об’єкту.

«Нині всі виробничі завдання можуть бути виконані, на підприємстві немає непереборних перешкод для роботи», – повідомили на державному заводі.

Двигун на держпідприємстві «Зоря»-«Машпроект». Фото: ДК «Укроборонпром»

Нещодавно ми повідомляли, що українське державне підприємство «Зоря»-«Машпроект» розробить водневий двигун за власні обігові кошти. Створення двигунів на екологічному паливі дасть змогу зміцнити енергетичну незалежність України. Подібні двигуни зменшують викиди парникових газів та забруднення навколишнього середовища.

Окрім цього, «Зоря»-«Машпроект» будує нову компресорну станцію для транспортування природного газу в Яготині. Станція задовольнить потреби у газі всю Київську область.

Процес будівництва насосної станції у Яготині

Для підприємства це новий профіль діяльності, адже основний напрямок роботи «Зоря»-«Машпроект» – розробка та виробництво газотурбінних двигунів для флоту.

ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» Злочин Миколаїв ОПК Україна