fbpx
На ЖБТЗ розпочали серійне виробництво корпусів БТР-4Е

На ЖБТЗ розпочали серійне виробництво корпусів БТР-4Е

Бронетехніка БТР БТР-4 Житомирський бронетанковий завод ОПК Україна

На Державному підприємстві «Житомирський бронетанковий завод» (ЖБТЗ) розпочато серійне виготовлення корпусів для українських броньованих машин БТР-4Е.

Про це інформує Мілітарний.

Концерн «Укроборонпром» повідомив, що за результатами випробувань підприємство підтвердило спроможність якісно та в задані терміни виробляти корпуси для вітчизняних колісних бронетранспортерів.

“Наразі на ЖБТЗ тривають роботи з розширення виробничої бази для того, щоб до кінця поточного року передати Харківському конструкторському бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (ХКБМ) партію корпусів для подальшої комплектації необхідними системами, вузлами та агрегатами”, – йдеться у повідомленні державної компанії.

«Харківське конструкторське бюро з машинобудування» (ДП ХКБМ) має замовлення на виробництво 75 БТР-4Е на 2021 рік.

Окрім виробництва нових бронетранспортерів за державним оборонним замовленням ще має бути виготовлена одна командна штабна БТР-4К та одна ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-4РМ.

Фото: БТР-4Е 92 ОМБр. Вересень 2020

Минулого року ДП ХКБМ вже виготовило для Міністерства оборони України 45 бронетранспортерів БТР-4Е, також було виконано контракт на постачання 10 одиниць аналогічної техніки для Національної Гвардії України.

Перші відвантаження бронетехніки, після відновлення робіт за контрактом 2016 року, відбулися у грудні 2019 року, тоді військовим передали 12 бронетранспортерів БТР-4Е.

 БТР-4

Український бронетранспортер БТР-4 призначений для транспортування бійців та їх вогневої підтримки в ході бою. На його базі створено ціле сімейство машин: командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна тощо.

Бронетранспортери БТР-4Е під час підготовки до урочистостей

Для потреб морської піхоти, бронетранспортер доопрацювали для кращої морехідності, встановивши додаткові поплавки, а повітрязабірник винесений вище бойового модуля.

Приводнення бронетранспортера БТР-4 з суходолу

Демонстраційний прототип БТР-4 вперше був представлений публіці в червні 2006 на виставці «Авіасвіт-ХХІ» в Києві, а виробництво розпочалось за декілька років в інтересах інозамовника, проте згодом він відмовився від закупівлі декількох партій через їх низьку якість.

Після початку російської агресії у 2014-у році бронетранспортером зацікавились і в українських силових відомствах та в ході експлуатації вони були доопрацьовані.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Бронетехніка БТР БТР-4 Житомирський бронетанковий завод ОПК Україна