fbpx
Над Косово, за ініціативи НАТО, відкрили нові повітряні маршрути

Над Косово, за ініціативи НАТО, відкрили нові повітряні маршрути

Авіація Балкани Європа Косово НАТО Світ

Над частково визнаним Косово, за ініціативи НАТО, відкрили нові повітряні маршрути.

Про це йдеться у офіційному прессрелізі Північноатлантичного Альянсу.

Цивільні авіакомпанії тепер можуть використовувати нові південно-західні повітряні маршрути в нижньому повітряному просторі над Косово.

Це важливе досягнення, яке було здійснено за підтримки НАТО в рамках Балтійського процесу нормалізації авіаційного сполучення.

Це допоможе значно покращити маршрути цивільного повітряного руху до та з аеропорту Приштини, що має багато переваг, включаючи збільшення швидкості перельотів, зниження витрат палива та зменшення забруднення повітря.

НАТО підтримує процес нормалізації використання повітряного простору над Косово з 1999 року, проводячи Балканські наради з питань авіаційної нормалізації.

У цих зустрічах регулярно беруть участь представники країн-членів Альянсу, аеронавігаційних органів, національних військових органів та відповідних міжнародних організацій, включаючи, зокрема, Міжнародної організації цивільної авіації, Європейського агентства з авіаційної безпеки та Євроконтролю.

У 2014 році верхній повітряний простір над Косово було знову відкрито. Це стало можливим завдяки внеску, зробленому Угорщиною, та ролі, яку виконував її постачальник аеронавігаційного обслуговування (HUNGAROCONTROL), який взяв на себе відповідальність за контроль польотів вище 21000 футів.

Аеропорт Приштини

В подальші роки НАТО через Балканські зустрічі з питань нормалізації авіації сприяло оформленню Рамкової угоди між КФОР та Ісландією.

Агентство з безпеки транспорту Ісландії (ICETRA) тепер виконує функції нагляду за безпекою на підтримку командувача Сил для Косова, який зберігає першочергові повноваження щодо використання повітряного простору над Косово. Він здійснює перевірку всіх технічних рішень, що дозволяють встановити нові прямі маршрути, в нижньому повітряному просторі, між Приштиною та іншими містами.

Завдяки внеску Ісландського агентства з безпеки транспорту також були підписані технічні угоди між албанським постачальником аеронавігаційного обслуговування (Albcontrol) та постачальником аеронавігаційного обслуговування в Приштині (ASHNA) про відкриття нових прямих маршрутів до Приштини через Албанію. Це дозволяє скоротити маршрути для авіакомпаній, що прибувають з півночі, з виграшем у часі та економії палива, а також зменшити забруднення повітря.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіація Балкани Європа Косово НАТО Світ