fbpx
Найманці ПВК “Вагнер” дали свідчення про воєнні злочини

Найманці ПВК “Вагнер” дали свідчення про воєнні злочини

"ПВК Вагнер/Лига" Війна з Росією Війна на Донбасі Воєнні злочини Росія Україна

Російські в’язні, завербовані приватною військовою кампанією “Вагнер”, розповіли про вбивства дітей, розстріли цивільних на окупованих територіях та страти українських військовополонених.

Відео зі свідченнями найманців оприлюднив гуманітарний проєкт Gulagu.net.

У відео представлені показання двох екс-командирів підрозділів  ПВК “Вагнер” Азамата Улдарова та Олексія Савічева, які були рекрутовані із тюрем Росії у рамках реалізації програми, відомої як “Проект “К”.

Екс-засуджений з “ИК-13 УФИН” Росії по Саратовській області Азамат Улдаров (помилуваний указом президента РФ від 23.08.22) та екс-засуджений з “ИК-1 УФСИН” Росії по Воронезькій області Олексій Савічев (помилуваний у В.В.Путіна від 02.09.2022) були завербовані у ПВК “Вагнер” під керівництвом Євгенія Пригожина.

За словами авторів відео, Азамат та Олексій перебувають у Росії, вони не знаходяться під будь-яким впливом СБУ, ЦРУ або інших спеціальних служб. Вони протягом тижня давали докладні і послідовні свідчення про скоєні на території Україні воєнні злочини.

Олексій Савічев

Олексій Савічев розповів, що 7-9 лютого 2023 року його командування віддало наказ про негайний розстріл всіх виявлених цивільних в Бахмуті віком від 15 років. За його словами, на його очах було вбито більше 20 людей, із яких десятеро – діти 15-17 років.

Росіянин виправдовує вбивства українських дітей нібито виявленими татуюваннями на їхніх тілах.

Також Савічев розповів про так звані “зачистки” житлових будівель, під час яких убивали всіх виявлених цивільних. Він розповідає, що вбивства виконувались ціленаправлено, відповідно до наказів командирів, а за невиконання йому нібито загрожувала страта.

Азамат Улдаров

Азамат Улдаров також підтверджує розповіді про вбивства українських цивільних в Соледарі та Бахмуті. Він зізнається, що особиство вбивав дітей.

За його словами, під час окупації Соледару та Бахмуту найманці “Вагнера” отримали наказ на вбивство усього цивільного населення.

Ми йшли і вбивали всіх. Були жінки, чоловіки, пенсіонери та діти. Ти розумієш, що на цих руках? Вона кричить, вона – маленька дитина – їй років п’ять, а я вистрілив, контрольний. Розумієш, я нікого не мав випустити, нікого! Була дана команда на зачистку, ліквідацію всіх хто встане на дорозі“, – розповів Улдаров.

На питання про те, хто віддав цей злочинний наказ, найманець назвав командира під позивним “Коршун”, підкресливши, що над ним стоїть власник цієї організації – Євгеній Пригожин.

Улдаров розповів про епізод, коли він цілеспрамовано підірвав двоповерховий підвал дев’ятиповерхового будинку наповненого сотнями цивільних громадян.

Коли я зайшов в підвал там були діти і мені була дана команда не випускати нікого, жодного. Я виконав наказ, нікого не випустив. Я поклав усіх, моя група поклала там всіх. …Там дітей було близько сорока, загалом там було чоловік 300-400. В мене не було вибору, мені була дана команда на знищення всіх“, – розповів росіянин.

За його словами це було безпосереднє рішення Пригожина вбивати всіх цивільних – наказ був переданий особисто ним по відеозв’язку.

Він дав наказ нікого в полон не брати”, – підкреслив Улдаров.

Улдаров розповів і про систематичні вбивства українських військових, що були захоплені у полон найманцями. За його словами, його командир під позивним “Коршун” приймав рішення про те, яких полонених залишити в живих, а кого одразу вбивати.

Для штабу він залишав, дівчат іноді залишав, командирів взводів залишав, командирів напрямків залишав. Із сотні трьох він залишить, а інших нам доводилось ліквідовувати. Ми їх ліквідовували, одразу знищували. Ми не вимагали пояснень, нам давали команду“, – згадав Улдаров.

На питання про те, яким чином вбивали полонених, найманець розповів, що холодною зброєю.

Якщо чесно сказати, в основному різали ножем, просто перерізали горло одразу, на відео це знімали. Коли він наказував [вбивати] кувалдою – ми забивали кувалдою, це його [Пригожина] метод. Пригожин насправді  – це страшна людина“, – розповів Улдаров.

"ПВК Вагнер/Лига" Війна з Росією Війна на Донбасі Воєнні злочини Росія Україна