fbpx
НАТО шукає заміну літакам AWACS

НАТО шукає заміну літакам AWACS

Авіація НАТО Світ

НАТО шукає заміну літакам радіолокаційного виявлення та управління AWACS.

Про це інформує Мілітарний.

Агентство підтримки та закупівель НАТО оголосило 15 липня, що розпочало новий конкурс на зменшення ризиків та техніко-економічне обґрунтування з метою аналізу та розробки концепції (AFSC), визначення потенційної заміни літакам дальнього радіолокаційного виявлення та управління AWACS, повідомляє Janes.

Етап концепції AFSC був започаткований Північноатлантичною радою в 2017 році для переосмислення того, як НАТО здійснюватиме спостереження та управління після закінчення терміну служби AWACS у 2035 році, – повідомили в НАТО.

Агентство підтримки та закупівель відповідає за проведення досліджень та розробку технічних концепцій, які допоможуть інформувати союзників про майбутні рішення щодо їхніх довгострокових планів та отримання нових можливостей.

Шість компаній провели концептуальні дослідження в березні 2020 року. Потім, їх кількість була зменшена до трьох для подальшого аналізу шляхом окремих досліджень зменшення ризику та техніко-економічного обґрунтування.

Раніше ці компанії були визнані консорціумом Boeing ABILITI, General Atomics, Lockheed Martin, Airbus Німеччина, L3Harris Consortium UK та MDA.

В рамках Програми продовження експлуатації літаків Boeing E-3A Airborne Warning and Control System (AWACS) за програмою (FLEP) НАТО, компанія Boeing обрала італійського виробника Leonardo головним підрядником для модернізації 14 літаків.

Leonardo має модернізувати перший випробувальний літак Boeing E-3A AWACS до 2023 року. Оновлення включатиме встановлення та перевірку нещодавно розробленого обладнання за програмою FLEP. Компанія також надаватиме підтримку під час заключного етапу випробувань на авіабазі НАТО в Гайленкірхені.

Проте, компанія Leonardo не вказала яке саме обладнання підлягає встановленню на  випробувальний літак, а також коли планується модернізація решти 13 літаків НАТО E-3A.

Раніше, у 2019 році стало відомо, що НАТО планує до 2035 року замінити флот авіаційних комплексів дальнього радіолокаційного виявлення та управління (AWACS) новітніми технологіями, в тому числі, безпілотними розвідувальними комплексами та іншими засобами з елементами штучного інтелекту.

Союзницька програма спостереження за повітряним простором із застосуванням систем AWACS діє з 1982 року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіація НАТО Світ