fbpx
Навесні 2022 року в Україну прибуде перший катер OCEA FPB 98

Навесні 2022 року в Україну прибуде перший катер OCEA FPB 98

ДПСУ МВС Морська охорона Нібулон Патрульні катери Суднобудування Україна Флот Франція

Перший французький патрульний катер компанії OCEA для Державної прикордонної служби України прибуде в Україну навесні 2022 року.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський про це заявив під час візиту до французької суднобудівної компанії ОСЕА.

Денис Монастирський проінспектував хід будівництва катерів OCEA FPB 98, що здійснюється в рамках контракту між компанією ОСЕА та Державною прикордонною службою України.

У листопаді 2021 року перший катер мають спустити на воду, надалі проведуться заводські випробування нашого судна. Раніше повідомлялось, що перший OCEA FPB 98 для Морохорони спустять на воду у жовтні.

Представники України на суднобудівній компанії ОСЕА. Жовтень 2021. Фото: МВС України

«Навесні ми очікуємо його в Одесі. Крім цього, відповідне навчання пройде український екіпаж цього катеру, а також підготуємо технічний персонал з обслуговування», – сказав Денис Монастирський.

Очільник правоохоронного відомства зазначив, що ці судна вкрай потрібні Морській охороні ДПСУ для забезпечення інтересів держави та суспільства на морі в Азово-Чорноморському басейні.

Виробництво в Україні

Денис Монастирський підкреслив, що важливою умовою контракту лишається той факт, що 5 з 20 катерів буде виготовлено в Україні. Що надалі дозволить самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський оглядає катер OCEA FPB 98. Жовтень 2021. Фото: МВС України

За 3 роки українські прикордонники мають отримати 20 суден OCEA для охорони кордону, операцій спостереження та протидії диверсійно-розвідувальним групам ворожих країн.

Нагадаємо, що 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» підписано контракт щодо реалізації українсько-французького проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України.

Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Жовтень 2021. Фото: МВС України

За умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України й Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн євро.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


ДПСУ МВС Морська охорона Нібулон Патрульні катери Суднобудування Україна Флот Франція