fbpx
НАЗК запускає відкриту базу даних іноземних компонентів у російській зброї

НАЗК запускає відкриту базу даних іноземних компонентів у російській зброї

Війна з Росією Санкції Україна

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у російській зброї.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби агентства.

База даних має назву “Війна і санкції“, вона вже налічує понад 2000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у ракетах, БПЛА, системах РЕБ та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

«Тисячі електронних компонентів, які мали б покращувати життя та служити розвитку, росія та Іран перетворюють на зброю для вбивств. Розкриття їхнього шляху від виробника до рук вбивць – масштабна задача для будь-якого державного органу. Але це під силу тисячам журналістів, розслідувачів, митників, банкірів, консультантів та багатьох інших, хто прагне справедливості та миру. Тепер, коли ці дані стали публічними, кожен може зробити свій внесок у глобальну світову безпеку», — заявив Голова НАЗК Олександр Новіков.

У описі кожного з компонентів зазначений виробник, вид озброєння у якому він використовується та його технічні характеристики.

“Мілітарний” неодноразово повідомляв про використання компонентів західного виробництва у російському озброєнні та арешти бізнесменів, які його продавали в обхід санкцій.

До прикладу у жовтні повідомлялося про арешт німецького підприємця, який поставив до Росії двигуни для дронів майже на 2 мільйони євро.

Раніше, у вересні, повідомлялося, що у нідерландах заарештували чиновника Міністерства оборони, якого звинувачують в експорті запасних частин для літаків до Росії через треті країни.

Також повідомлялося, що розслідувачі CAR задокументували у дронах-камікадзе Shahed понад сто компонентів, що належать 22 брендам з 7 країн світу.

Компоненти мали дату виробництва між 2020 і 2023 роками. Дванадцять компонентів було виготовлено після початку вторгнення в лютому 2022 року.

У липні з’явилася інформація, що Ірландія розслідує потрапляння деталей її виробництва у російські баражуючі боєприпаси, якими РФ атакує Україну.

Війна з Росією Санкції Україна