fbpx
“Нема ніякого сенсу”: глава МЗС Білорусі про російську авіабазу

“Нема ніякого сенсу”: глава МЗС Білорусі про російську авіабазу

Білорусь Світ Сусіди

Глава зовнішньополітичного відомства Білорусі Володимир Макей заявив, що в наявності на території країни російської військової авіабази «немає ні практичного, ні політичного, ні військового сенсу».  Більш того, на даний момент цієї теми немає на порядку двосторонніх відносин.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на Белорусские новости.

Крім цього, зазначив міністр, присутність додаткових військових сил РФ на території Білорусі «не сприяло б стабільності, безпеці в нашому регіоні».

На припущення про те, що таке рішення офіційного Мінська було прийнято з урахуванням позиції західних країн, Макей зазначив:

«Ніколи в Білорусі не будуть приймати принципове рішення під впливом якихось зовнішніх сил. Якщо керівництво Білорусі приймає рішення, то тільки лише виходячи з аналізу, чи відповідає це нашим національним інтересам чи ні – це основний принцип »

Днями міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав позицію Білорусі з цього питання «неприємним епізодом» .

14 грудня 2018 року на зустрічі з російськими журналістами Лукашенко висловив свою позицію з приводу військового співробітництва. Він зазначив, що Білорусь відповідальна в Союзній державі за західний напрямок. «У нас розроблений план на випадок загострення відносин з НАТО або, не дай бог, конфлікту або війни … У нас дуже глибока інтеграція, аж до військової», – сказав Лукашенко.

Правда, зазначив президент, «споганили все цією базою».

«Нікому база не потрібна. Слухайте, будувати якусь базу на старому аеродромі (з Путіним ми обговорювали цю проблему). Я задаю питання: навіщо? 3-4 хвилини – час підльоту літаків з Росії. Навіщо на передову, якщо тут війна почнеться, тягти аеродром? Одна ракета – злітно-посадкова смуга непридатна. Це був непродуманий піар хід – ось, ми базу тут розмістимо »,

– заявив Лукашенко. Він зазначив, що у Білорусі є кілька військово-повітряних баз: «На будь-яку базу завтра саджайте 10-20-30 літаків. Користуйтеся ».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Білорусь Світ Сусіди