fbpx
Командир навчального центру ВМС Шайволодян запровадив грошові побори

Командир навчального центру ВМС Шайволодян запровадив грошові побори

198 Навчальний центр ВМС України ЗСУ Корупція Миколаїв Україна

Капітан першого рангу Шаген Шайволодян запровадив потенційну корупційну схему в 198-му Навчальному центрі ВМС у Миколаєві. Військові повинні були надавати свої гроші в спільну «касу» частини, а тим, у кого коштів не було пропонувалося брати кредити в банку.

Про це повідомляє Український Мілітарний Портал.

У вільному доступі з’явився аудіозапис з наради, яку проводив командир центру Шайволодян. Він пояснив присутнім офіцерам та старшинам, що вони повинні мотивувати солдатів надавати гроші на різні господарські потреби військової частини.

Нарада Шайволодяна

Один з військових навчального центру розповів виданню “Бабель“, що всі мають скидатися в «касу» частини.

За відмову давати гроші до спільної “каси”, Шайволодя пропонував давити на військового додатковими нарядами:

“Ну а где выражение ответное, что Шинкаренко [ред. – Валерій Шинкаренко проходить службу у центрі у званні головного старшини] пофиг, когда коллектив с таким отношением. Беззубые? Он должен в наряды побольше ходить и задачи ему немножко побольше нарезать, чтоб он чувствовал, что не пофиг, чувство коллективизма и дружбы прививать”.

Під час наради військові розповіли, що контрактники, які приходять на службу до частини, не мають коштів і не можуть собі дозволити навіть туалетний папір.

На що Шаген Шайволодян запропонував:

“Рекомендуйте им бумагой пользоваться с двух сторон. Давайте старые газеты или финскую бумагу”.

Також, командир частини озвучував необхідність збирати кошти для проведення поточного ремонту казарм та житлового фонду, хоча на вирішення цих проблем виділяються бюджетні кошти:

“А вопрос в том, что если действительно надо и перед очередным заездом каждым, чуть ли не капитально-текущий ремонт мы проводим на каждую роту там по тысячи, по полторы, или я не знаю по сколько. Без разницы, если есть деньги в кассе, ради Бога –  две, три. …  Стены со временем там обтираются и так далее, так что надо где-то ремонтировать. Краны, да,  низкого качества, шланги где-то полопались. Понятно, что вины в этом нету. Ручки, которые по сто раз на день, опять таки, вины вашей в этом нету. Надо это менять. А то, что поломали и не уследили, давайте вот как-то комплексно. “

Кредити для каси

Військовим, які не мають коштів, за пропозицією командира Шайволодяня, мали брати кредити.

“Все оформляют зарплатные карточки и могут тут же оформить кредитную карточку. Вот можно? Можно. Что когда оформляют карточки, шановные, как бы сказать: ребята, в жизни всякое бывает, вы еще оформите кредитку. Там пусть дадут вам три тысячи или пять тысяч кредитный лимит. Но вы сможете”, — пропонує Шайволодян на нараді.

Забезпечення військових засобами гігієни, Шайволодян пропонує теж коштом кредитів військових:

“В принудительном таком порядке, при том агитируя таким образом, что до вас практически все курсанты оформляют, и оно здорово выручает. <…> И когда вы скажите, шановный, надо скинуться на туалетную бумагу и на мыло, а он скажет “у меня денег нет”, а ты у него, что у тебя кредитка есть”.

Далі на нараді розповідає, що потрібно військових, які не дають гроші залишати у частині без відпусток.

Шайволодян на нараді ділиться своїми хитрощами, якими потрібно користуватися з військовими, які не дають гроші:

“Увольнения? Так, у тебя ж денег нету. Вот ты пойдешь в увольнение, куда? Пойду по городу погуляю. И ты что, даже мороженого не купишь? Даже пачку сигарет не возьмешь? Возьму. Ну так подожди, на сигареты у тебя есть, на мороженное и кино есть, а тут несчастных 20 гривен у тебя нету? Ну как-то товарищ, посиди здесь, поучи лучше статут, поучи лучше правила перестрелки или правила ведения боя. Логично? Логично. Вопрос только в формах и методах. Надо быть умнее и хитрее”.

Повна версія розмови:

Шаген Шайволодян — капітан першого рангу, командир 198-го навчального центру ВМС у Миколаєві. Частину створили у 2014 році після окупації Росією Криму. Основу особового складу склали військовослужбовці 39 Навчального центру ВМС (м. Севастополь), що лишилися вірними присязі. У 2017 році в центрі анонсували початок підготовки майбутніх моряків за стандартами НАТО.

Шаген Шайволодян. Фото: Преступности.нет

При цьому центр фігурує у кількох кримінальних справах, повʼязаних з корупцією, а його курсантів (і строковиків, і контрактників) змушують ремонтувати територію, працювати на кухні, прибирати стихійне сміттєзвалище за межами військової частини та переказувати гроші на ремонт у загальну касу.

Як повідомляв Український Мілітарний Портал, 21 травня стало відомо, що капітан 1 рангу Шаген Шайволодян може бути призначений на посаду заступника командуючого ВМС.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


198 Навчальний центр ВМС України ЗСУ Корупція Миколаїв Україна