fbpx
Неїжпапа обґрунтував необхідність формування Корпусу морської піхоти

Неїжпапа обґрунтував необхідність формування Корпусу морської піхоти

ЗСУ Морська піхота Олексій Неїжпапа Україна Флот

Командувач ВМС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа обґрунтував необхідність формування Корпусу морської піхоти.

Про це повідомила пресслужба ВМС України на своїй сторінці у Facebook.

«Ми – морська держава, у нас дуже протяжна берегова смуга – понад 2700 кілометрів, з них 1700 кілометрів морського кордону. Усе наше узбережжя – разом із річками, лиманами, затоками, портами, потребує захисту. І завдання із забезпечення безпеки чи вивільнення цих територій покладається саме на морську піхоту» – повідомив Неїжпапа.

За словами віцеадмірала, на морську піхоту покладені два основних завдання – це охорона морських баз та портів і захоплення морських плацдармів, які можуть утримуватися противником. Для цього підрозділи морської піхоти повинні бути відповідно навчені та мати необхідну зброю і техніку.

Проблема полягає у тому, що морська десантна операція – це один з найскладніших видів наступальних операцій. Самостійно Корпус морської піхоти вирішити такі завдання поки що не може через дефіцит необхідного озброєння, техніки та відсутність необхідних навичок у особового складу.

Неїжпапа повідомив, що на озброєнні Корпусу морської піхоти буде амфібійна бронетехніка, а засобами доставки цієї техніки стане корабельний склад ВМС ЗС України.

Через специфіку проведення подібних операцій подальше просування військ потребуватиме автономності управління і ухвалення рішень, для цього і створюють корпус.

За словами віцеадмірала, кількість особового складу новоствореного корпусу збільшать за рахунок створення нових бригад й компонентів артилерії, забезпечення та підтримки.

Зараз у процесі формування перебувають 37-а і 38-а бригади морської піхоти, а загальна кількість особового складу і бойові спроможності відповідають розмірам корпусу.

«Нагальна ситуація диктує нам вимогу сформувати потужний організм, який повинен мати повноцінну систему управління, комплект озброєння та військової техніки, відповідні підрозділи для виконання цих завдань як самостійно, так і у взаємодії з іншими складовими оборони», – повідомив Неїжпапа.

Нагадаємо, що у День морської піхоти ВМС України президент України Володимир Зеленський оголосив про формування Корпусу морської піхоти України.

ЗСУ Морська піхота Олексій Неїжпапа Україна Флот