fbpx
Незаконний захід до портів Криму: арешти та кримінальні провадження

Незаконний захід до портів Криму: арешти та кримінальні провадження

Азовське море Військова прокуратура ДПСУ Крим Морська охорона СБУ Суд Чорне море

Управління Служби безпеки України в АР Крим розслідує 61 епізод про порушення суднами правил в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію Криму, зокрема мова йде про незаконний захід до портів.

Про це повідомляє УНН з посиланням на запит до прокуратури АР Крим

По цим епізодам відбувається 4 кримінальних провадження.

Загалом же зафіксовано понад 600 порушень суднами різних країн порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України – півострів Крим.

“На даний час в провадженні слідчих СВ ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим перебуває 4 кримінальних провадження, в яких розслідується 61 епізод про факти порушень суднами (понад 600) різних країн порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України – півострів Крим, процесуальне керівництво у яких здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим”, – йдеться у відповіді

Нещодавно 27 серпня прикордонні оперативні підрозділи Азово-Чорноморського регіонального управління, співробітники СБУ в АР Крим, під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим, за підтримки прикордонного спецпідрозіділу та морської охорони виконали рішення суду щодо супроводження заарештованого судна «Мрія» до місця зберігання до порту Херсона.

Дане судно в червні 2015 року незаконно здійснювало захід до закритого порту «Севастополь» для постачання паливно-мастильних матеріалів для підрозділів Чорноморського флоту РФ.

Державна установа “Держгідрографія” (входить до Мінінфраструктури) виступає з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму, щоб заборонити захід суден в усі порти півострова.

Наприкінці липня Службою безпеки України спільно з Військовою прокуратурою було затримано російський танкер “NEYMA”, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці.

Раніше Міністерство інфраструктури озвучило інформацію, що загалом від початку анексії до 11 серпня 2019-го року зафіксовано 868 заходів суден під іноземними прапорами до портів окупованого Криму. Ця кількість не є фактичною, адже всі заходи були зафіксовані по засобам системи AIS.

Держгідрографія видає та підтримує на рівні сучасності колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Водночас на акваторіях, прилеглих до АР Крим у Чорному та Азовському морях, та українського узбережжя Азовського моря Російська Федерація, всупереч усім міжнародним принципам та нормам, також створює та реалізує електронні навігаційні карти (ЕНК).

Такі дії країни-агресора спричинили дублювання ЕНК виробництва України з ЕНК виробництва РФ та створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання під час використання карт у судновому обладнанні (ЕКНІС) може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення. Наразі існує 32 випадки такого дублювання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Азовське море Військова прокуратура ДПСУ Крим Морська охорона СБУ Суд Чорне море