fbpx
«Нібулон» та ОСЕА уклали угоду на будівництво п’яти патрульних катерів FPB 98 для Морохорони

«Нібулон» та ОСЕА уклали угоду на будівництво п’яти патрульних катерів FPB 98 для Морохорони

OCEA ДПСУ МВС Морська охорона Нібулон Патрульні катери Світ Суднобудування Україна Флот Франція

Українська компанія «Нібулон» та французька ОСЕА підписали угоду на будівництво п’яти патрульних катерів FPB 98 для потреб Держприкордонслужби України.

Про це інформує Мілітарний.

Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що 30 листопада, відбулося підписання контракту між українською та французькою суднобудівними компаніями «Нібулон» і ОСЕА про будівництво п’яти суден FPB 98 для потреб Морохорони Держприкордонслужби України.

З української сторони угоду підписав директор суднобудівного-судноремонтного заводу «Нібулон» Богдан Музика, а з французької – директор ОСЕА із питань закупівель Гонзак Деланой.

Виробництво патрульних катерів буде зосереджено у Миколаєві.

Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Жовтень 2021. Фото: МВС України

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки підписанню у 2019 році рамкової міжурядової угоди між Україною та Францією. Вона передбачає кредитування урядом Франції та європейськими банками будівництва французьких катерів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні.

Українські прикордонники отримають 20 суден FPB 98, 15 з яких побудують у Франції, а п’ять відповідно в Україні.

OCEA FPB 98

У МВС повідомили, що передача першого катера, будівництво якого розпочалося у грудні минулого року, відбудеться в Одесі. Планується, що його спустять на воду вже 9 грудня. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими фахівцями.

Раніше ми повідомляли, що перший патрульний катер компанії OCEA для Державної прикордонної служби України прибуде в Україну навесні 2022 року.

Про реалізацію компанією «Нібулон» будівництва катерів OCEA для Морохорони, відповідно до угоди між французькою компанією OCEA та Міністерством внутрішніх справ України. Можна докладніше дізнатися з матеріалу Мілітарного.

Нові патрульні катери ОСЕА FPB 98 для Морохорони будуть укомплектовані надувними човнами з жорстким корпусом української компанії Brig.

Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Жовтень 2021. Фото: МВС України

Після роботи на українському ринку, ОСЕА вирішила базово комплектувати свої судна українськими надувними човнами. Окрім українського замовлення, французька компанія уже обговорює підписання двох великих контрактів на виробництво кораблів у новій комплектації з українськими човнами Brig.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


OCEA ДПСУ МВС Морська охорона Нібулон Патрульні катери Світ Суднобудування Україна Флот Франція