fbpx
Нідерланди дозволили використовувати F-16 по території РФ

Нідерланди дозволили використовувати F-16 по території РФ

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Європа Нідерланди Світ Україна

Нідерланди не проти використання Україною переданих винищувачів F-16 для ударів по території Росії.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на голову нідерландської дипломатії Ганке Брюйнс-Слот.

Вона зазначила, що Україна має повне право використовувати передані Нідерландами винищувачі F-16 проти цілей на території Росії для самозахисту власної території.

«Якщо ви маєте право на самооборону, немає кордонів для застосування зброї… Це загальний принцип», — зазначила Ганке Брюйнс-Слот.

Винищувач F-16 нідерландських повітряних сил. Фото: Міноборони Нідерландів

Також вона зазначила, що дозвіл на використання Україною західних винищувачів дозволяє стаття 51 Статуту ООН, у якій зазначено:

«Цей Статут жодним чином не зачіпає невід’ємного права на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться збройний напад на члена організації, доки Рада Безпеки не вдасться до заходів, необхідних для підтримки міжнародного миру й безпеки».

Ганке також додала, що їхній уряд завантажений перемовами зі США та Бельгією, щоб домогтися дозволу використовувати весь парк переданих винищувачів проти цілей на території РФ.

Хоч Україна ще не отримала винищувачі F-16, але наразі триває не менш важлива робота, яка має розширити можливості України для оборони власних територій.

Нагадаємо, що Данія також виступила з дозволом використовувати передані винищувачі по цілях на території Росії в межах самооборони.

Зі свого боку, Бельгія виступила проти та офіційно заборонила використання винищувачів по цілях у РФ.

«Усе, що прописано в угоді: військова техніка та військові матеріали повинні використовуватися Збройними Силами на українській території, таку угоду ми підписали», – розповів Александр Де Кроо.

Александр Де Кроо зазначив, що Україна матиме повноцінну повітряну можливість з цього року.

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Європа Нідерланди Світ Україна