fbpx
Нідерланди готували військову операцію на Донбасі після катастрофи МН17

Нідерланди готували військову операцію на Донбасі після катастрофи МН17

MH17 Війна на Донбасі Донбас Нідерланди

Тисяча бійців нідерландської армії повинні були оточити місце падіння літака і забезпечити слідчим можливість роботи.

Уряд Нідерландів в 2014 році планував військову операцію на Донбасі, щоб забрати останки загиблих після авіакатастрофи малазійського рейсу MH17. Про це пише нідерландське видання Telegraaf.

В оборонному відомстві турбувалися, що докази і останки будуть знищені. У той же час в Нідерландах з кожним днем ​​посилювався вимога громадськості повернути загиблих додому.

«Питання було таке: у нас є місце катастрофи, на яке ми не маємо доступу. Як можна забезпечити повернення останків загиблих? Розроблялися різні типи операцій. Від обережного до дуже жорсткого», – зазначив командувач сухопутних військ Нідерландів Мартін Вайнен.

План полягав у тому, щоб тисяча військових 11-ї аеромобільної бригади увійшла в район катастрофи MH17 з легким озброєнням, і тим, що б помістилося в рюкзаки. Передбачалося, що військові самостійно змогли б зайняти позиції і утримувати контроль на місці катастрофи, площею 35 квадратних кілометрів. Вони повинні були забезпечити можливість роботи слідчих.

Російські терористичні війська контролюють місце аварії MH17

Газета пише, що стільки ж солдатів повинна була надати Австралія, яка втратила у цій катастрофі 27 своїх громадян.

Планування операції

Генерал Март де Кройф у неділю вирушив у Шаарсберген для проведення консультацій з командуванням 11 аеромобільної бригади. Роботу в Україні збиралися доручити цій бригаді. Тому що вона була створена спеціально для проведення операцій в будь-якій точці світу і в короткі терміни.

Вони повинні були зайняти позиції на території в межах 35 квадратних кілометрів навколо місця падіння MH17 і закріпитися на них на кілька днів. Військові повинні були допомогти слідчим і медикам зробити свою роботу. Австралія підтримала нідерландських військових.

За словами Мартіна Вайнена, план ставив чітку мету. Але щоб досягти її, потрібно було імпровізувати. Як батальйон повинен був потрапити в місце падіння літака? Ідей не було. Командиру потрібно було подбати про те, щоб отримати транспорт для солдатів вже на місці. Найбільшим викликом лишалася надзвичайно нестабільна ситуація в місці катастрофи.

Генерал Март де Кройф

Територія була під контролем бойовиків. Як зробити так, щоб нідерландським солдатам не довелося вступати з ними в бій? Нідерландські й австралійські військові були переконані, що впоралися б з бойовиками. Але це призвело б до ескалації. А вступати в сутичку з армією Росії, яка стояла на іншому боці кордону, ніхто не хотів.

Підготовка до відправки і скасування операції

В неділю 20 липня 11 аеромобільна бригада почала збирати все необхідне для місії. Катастрофа відбулася в розпал відпусток. Але солдати поверталися з них достроково, щоб взяти участь в операції. Декотрі зголошувалися, перебуваючи навіть в Південній Америці. Тим часом, в Нідерландах підрозділи забезпечення зібрали великі запаси боєприпасів, води й пайків.

Загін був готовий вирушити на завдання за 38 годин. У середу, 23 липня, він був в офіційному режимі очікування. Наступного дня командир батальйону Кас Шроєрс провів брифінг для своїх солдатів. Але насправді на той момент частина загону ще була не на місці. Солдати брали участь в навчаннях у Португалії. Їх відкликали раніше, щоб вони одразу після прибуття додому вирушили в Україну.

Але поки вони летіли в Нідерланди, Міністерство оборони країни скасувало місію.

Бойовики все ж дозволили потягу забрати вагони з морозильними камерами з міста Торез. У вівторок вагони прибули в Харків. Ще через день перші літаки з рештками людських тіл могли вирушити в Нідерланди.

Вагон з тілами пасажирів MH17

Лишалося завдання провести розслідування на місці падіння на Сході України. Тож було ухвалене рішення відправити 40 не озброєних військових поліцейських.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

MH17 Війна на Донбасі Донбас Нідерланди