fbpx
Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні

Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні

Війна з Росією Військова допомога Європа Нідерланди Україна

Уряд Нідерландів підготував 2 мільярди євро на військову допомогу Україні у 2024 році.

Про це повідомляє видання Reuters.

За словами нідерландського міністра оборони Кайси Оллонгрен, виділення цих коштів є ознакою непохитної підтримки України у війні проти Росії.

Це частина ширшого пакету допомоги, який Нідерланди нададуть Україні наступного року, він включатиме 102 мільйони євро на реконструкцію та гуманітарну допомогу.

Зазначається, що у разі потреби обсяг виділених коштів на реконструкцію та гуманітарну допомогу може бути збільшений.

Оллонгрен додала, що завдяки цьому пакету допомоги, загальна сума нідерландської підтримки України сягне близько 7,5 мільярдів євро.

«Це збереже нашу підтримку України і забезпечить спадкоємність, що є критично важливим для України», – сказала Оллонгрен, маючи на увазі вибори 22 листопада в Нідерландах, які змінять склад правлячої урядової коаліції.

Підтримка буде надаватися відповідно до потреб України і може включати в себе безпілотники.

Нагадаємо, що на початку листопада уряд Нідерландів оголошував про надання нового пакету військової допомоги Україні, який включає артилерійські та танкові боєприпаси.

Нещодавно “Мілітарний” повідомляв, що Фінляндія передає Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого оцінюється у 100 мільйонів євро.

З оперативних міркувань, а також з метою забезпечення безпечного прибуття фінської допомоги до місця призначення, подробиці щодо змісту пакету, способу його доставки або графіку не надаються.

Раніше, 13 листопада, повідомлялося, що Євросоюз з початку повномасштабної російсько-української війни надав Україні військової допомоги на 27 мільярдів євро.

Ще влітку стало відомо, що ЄС планує створити спеціальний фонд для фінансування української оборони.

Він розрахований на наступні чотири роки і включає в себе 20 мільярдів євро.

Війна з Росією Військова допомога Європа Нідерланди Україна