fbpx
Нідерланди профінансують закупівлю CV90 для України

Нідерланди профінансують закупівлю CV90 для України

CV90 Бронетехніка Військова допомога Європа Нідерланди Україна

Нідерланди приєдналися до ініціативи Данії й Швеції з закупівлі для України бойових машин піхоти CV90.

Про це повідомляє видання NOS.

Повідомляється, що уряд Нідерландів виділив на реалізацію проєкту близько 400 мільйонів євро.

Значна частина бойових машин, а саме 180 із 230 запланованих, будуть будуватися на нідерландських виробничих потужностях.

«Європейські виробничі потужності повинні зростати для України, але також і для нас самих. Наші збройні сили мають бути боєздатними, і на це є часовий тиск», – сказав міністр оборони Нідерландів.

«Мілітарний» у грудні 2023 року повідомляв про рішення урядів Данії та Швеції профінансувати закупівлю бойових машин піхоти CV90 для забезпечення потреб Збройних Сил України.

Бойова машина піхоти CV90 (швед. – Stridsfordon 90) розроблялася на замовлення сухопутних військ Швеції компаніями Hägglunds (нині належить BAE Systems) та Bofors.

Більше про CV90 читайте у матеріалі на «Мілітарному»

Розробка розпочалась після прийняття шведським оборонним відомством у 1977 році постанови, яка відкрила шлях до широкої механізації армії.

Інтенсивні випробування відбувалися між 1988 і 1991 роками. Серійне виробництво розпочалося у 1993 році. Перша серійна машина зійшла з конвеєра 1 листопада 1993 року.

БМП CV90 21-ї окремої механізованої бригади. Лютий 2024. Україна. Кадр з відео «Армія TV»

Українські екіпажі поважають CV90 за швидкість, надійність, міцність броні, безпеку та зручність екіпажу, влучність та потужність гармати.

Це справжній «універсальний солдат», який виконує всі завдання: від безпосередньої підтримки піхоти та евакуації поранених з поля бою до застосування як самохідної артилерії.

Також бронемашину хвалять за безпечність у разі влучання у боєкомплект. Проте через досить великі 40×364-мм снаряди боєкомплект обмежений 232 пострілами, розмір магазину — 24. Отже, в бойових умовах машина потребує набагато частішого обслуговування.

CV90 Бронетехніка Військова допомога Європа Нідерланди Україна