fbpx
Нідерланди придбають Україні озброєння до F-16 на 300 млн євро

Нідерланди придбають Україні озброєння до F-16 на 300 млн євро

F-16 Авіація Війна з Росією Європа Нідерланди Світ Україна

Міністерство оборони Нідерландів придбає для України озброєння до винищувачів F-16AM Block 20 MLU.

Про це повідомляє офіційна сторінка Міністерства оборони Нідерландів.

Ці 300 мільйонів будуть йти на додачу до раніше анонсованих 150 мільйонів, які теж розраховані на закупівлю авіаційного озброєння до F-16AM Block 20 MLU.

«Українці повинні не лише вміти літати на F-16. Вони також повинні вміти користуватись можливостями літака» – зазначив Рубен Брекелманс, Міністр оборони Нідерландів.

За його словами, озброєння є одним з найважливіших факторів передачі літаків цього типу, яке значно розширить можливості Повітряних Сил ЗСУ.

«Тому озброєння має вирішальне значення. З боєприпасами, які ми купуємо, F-16 можуть допомогти відбити російські атаки. Агресія Путіна не має меж, тому наша підтримка має продовжуватися повним ходом.» – додав Брекелманс

Більше про озброєння винищувачів F-16 читайте у матеріалі на «Мілітарному».

Треба зазначити, що наразі невідомо, яке саме озброєння буде закуповуватись для винищувачів, які будуть передаватись Україні, але є висока ймовірність, що це буде стандартний набір високоточного ракетно-бомбового озброєння американського виробництва.

Передача серйозніших типів озброєння на зразок крилатих ракет авіаційного базування AGM-158 JASSM, що можуть уважатися аналогом відомих Storm Shadow, навряд чи можлива через політичні складнощі та необхідність отримання дозволу Сполучених Штатів.

Також серед озброєння класу «повітря-повітря», українські F-16AM Block 20 MLU отримають американські ракети AIM-9 та AIM-120 різних модифікацій.

«Закуповуючи ці додаткові боєприпаси для F-16, ми хочемо надіслати повідомлення Москві, що союзники по НАТО продовжують підтримувати Україну. Росія не повинна виграти цю війну, це теж в інтересах нашої безпеки» – додав міністр оборони Нідерландів.

Більше про озброєння винищувачів F-16 читайте у матеріалі на «Мілітарному».

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що уряд Нідерландів закупить на 150 мільйонів євро авіаційне озброєння для винищувачів F-16, що невдовзі будуть передані Україні.

Зазначається, що контракт на їх закупівлю буде укладений безпосередньо з виробником.

F-16 Авіація Війна з Росією Європа Нідерланди Світ Україна