fbpx
Нідерланди приступили до експлуатації нових вертольотів «Chinook»

Нідерланди приступили до експлуатації нових вертольотів «Chinook»

CH-47 Chinook Авіація Гелікоптери Королівські ПС Нідерланів Нідерланди Світ США

У США ВПС Нідерландів приступили до експлуатації перших двох важких транспортних вертольотів CH-47F «Chinook» для навчання особового складу.

Про це повідомляє видання Janes.

Як очікується, в Нідерланди перші нові CH-47F «Chinook» будуть доставлені на початку 2021 року. В кінцевому підсумку на озброєння ВПС Нідерландів будуть прийняті 20 вертольотів CH-47F.

Починаючи з 1995 року на озброєння ВПС Нідерландів були прийняті 13 вертольотів CH-47D, два з яких були втрачені в ході операції НАТО в Афганістані у 2005 році.

Протягом 2008-2012 років. ВПС Нідерландів за контрактом 2007 року одержали 6 нових вертольотів CH-47F.

CH-47F в Форт-Худі, штат Техас. Фото: МО Нідерландів

У березні 2015 року Держдепартамент США схвалив поставку Нідерландам в рамках програми «Іноземні військові продажі» 17 вертольотів CH-47F «Chinook», а також пов’язаних з контрактом обладнання і послуг загальною вартістю до 1,5 млрд доларів.

Через нестачу коштів Міноборони Нідерландів ухвалило рішення придбати 14 нових вертольотів і провести модернізацію до останнього стандарту шести раніше придбаних CH-47F.

Всі 20 вертольотів будуть виконані в єдиній конфігурації CH-47F MYII Common Avionics Architecture System (CAAS), адаптованої під вимоги ВС Нідерландів, що дозволить знизити витрати в процесі їх експлуатації.

Нові вертольоти CH-47F в складі ВПС Нідерландів замінять застарілі CH-47D «Chinook», витрати на обслуговування яких постійно зростають.

CH-47 Chinook Авіація Гелікоптери Королівські ПС Нідерланів Нідерланди Світ США