fbpx
Нідерланди виділяють 122 млн євро на снаряди, озброєння та кібербезпеку для України

Нідерланди виділяють 122 млн євро на снаряди, озброєння та кібербезпеку для України

Боєприпаси Військова допомога Європа Кібербезпека Нідерланди Світ Україна

Уряд Нідерландів оголосив про виділення 122 мільйонів євро на допомогу Україні.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду країни.

Кошти підуть на закупівлю боєприпасів, озброєння та кібербезпеку.

Більшість грошей, а саме 87 мільйонів євро, підуть на закупівлю 155-мм артилерійських снарядів для України. Вони доповнять 130 млн євро, які раніше Нідерланди виділили для фонду на чолі з Німеччиною на закупівлю аналогічних великокаліберних боєприпасів.

Також Нідерланди перекажуть 25 млн євро у Міжнародний фонд для України (IFU). Його очолює Велика Британія, з нього фінансується спільна закупівля озброєння безпосередньо у виробників – зокрема системи протиповітряної оборони (ППО), боєприпаси і запасні частини.

Ще 10 млн євро Нідерланди виділяють на посилення кіберзахисту в Україні. Цей внесок витратять, серед іншого, на створення та розширення української інтернет-інфраструктури.

Новий пакет допомоги є результатом консультацій в межах Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, засідання якої відбулося 23 січня.

“Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі. Особливо зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні”, – наголосила Кайса Оллонгрен.

Нагадаємо, що уряд Нідерландів на 2024 рік заклав 2 мільярди євро на військову підтримку для України.

У грудні торік уряд Нідерландів ухвалив рішення про початок підготовки до передачі Україні перших 18 винищувачів F-16. Загалом країна зобов’язалася передати більшу частину своїх бойових літаків цього типу.

Танки Leopard 2A4 українських військових, які придбали для України Нідерланди та Данія. Січень 2024. Фото: Міноборони Нідерландів

У січні 2024 року нідерландське міністерство оборони повідомило, що перші два з 14 танків Leopard 2 для України, які спільно закуповують Данія та Нідерланди, пройшли капітальний ремонт і готові до відправлення.

Національна гвардія України отримала від Королівства Нідерланди вже вісім сучасних польових шпиталів.

Боєприпаси Військова допомога Європа Кібербезпека Нідерланди Світ Україна