fbpx
Німеччина блокує постачання зброї до України з боку НАТО

Німеччина блокує постачання зброї до України з боку НАТО

Європа Закупівлі Німеччина Світ Україна Україна-НАТО

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Німеччина блокує постачання зброї Україні через НАТО, незважаючи на попередження США про можливе розширення агресії та нове вторгнення Росії.

Про це інформує Мілітарний.

За словами міністра, Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною антидронових рушниць та антиснайперських систем через агентство НАТО із закупівель, пише Financial Times.

Але згодом Німеччина пом’якшила свою позицію щодо антидронових засобів, визнавши цю зброю нелетальною.

Антидронова рушниця виробництва литовської компанії NT Service

З огляду на блокування Німеччиною закупівель летального обладнання, Олексій Резніков повідомив, що Україна буде вести переговори про закупівлю зброї через двосторонні угоди з союзниками, зокрема Сполученими Штатами, Великою Британією, Литвою та Францією.


Закупівлі Міноборони через агенцію НАТО за 2020 рік


За уточненням видання, позиція нового уряду Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем поки що невідома. Мінекономіки Німеччини, що відповідає за затвердження експорту зброї чи накладання вето, відмовилося від коментарів.

Міністр також заявив, що стратегія “не провокувати Росію” не працює і не працюватиме:

«Не провокувати Росію — ця стратегія не працює і не працюватиме», – сказав Олексій Резніков.

Раніше Мілітарний повідомляв, що у грудні Україна має отримати антидронові рушниці литовського виробництва для боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Волонтерська антидронова рушниця з Литви для України. Фото: Олексій Сіхарулідзе

Міністр оборони України повідомив, що антидронові рушниці будуть придбані через NSPA (Агенція НАТО з підтримки та постачання).

«Ми заплатили гроші, пройшли всі перевірки, щоб придбати деякі потрібні нам речі через NSPA в НАТО», — сказав Олексій Резніков.

Європа Закупівлі Німеччина Світ Україна Україна-НАТО