fbpx
Німеччина отримала запит Естонії на схвалення поставок зброї в Україну

Німеччина отримала запит Естонії на схвалення поставок зброї в Україну

Артилерія Естонія Європа Німеччина Світ Україна

Естонія має намір передати Україні 122-міліметрові гаубиці на тлі російської загрози.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на німецьке видання Deutsche Welle.

Однак для цього необхідно схвалення Берліна, адже гаубиці були випущені Німецькою Демократичною Республікою.

Запит вивчається та перебуває на відомчому узгодженні повідомила прессекретарка міністерства оборони ФРН. Процес має бути також скоординований із Фінляндією.

Раніше естонська влада заявила, що має намір відправити в Україну десятки протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin та 122-міліметрові гаубиці.

Естонія. 122-міліметрові гаубиці Д-30 Збройних сил. Фото: ЗМІ Естонії

Артилерійські гармати було випущено ще за часів НДР (Німецька Демократична Республіка), а 1990-ті роки влада об’єднаної Німеччини продала їх Фінляндії.

Офіційний Берлін неодноразово відмовлявся постачати Україні озброєння на тлі напружених відносин Києва та Москви.

Позиція влади ФРН така – летальна зброя не буде поставлена, заявив офіційний представник уряду Штеффен Гебештрайт (Steffen Hebestreit).

Відмова Берліна стосується також оборонного озброєння, якщо його можна використати як летальне.

Тим часом Латвія у зв’язку із загрозою російського вторгнення в Україну виявила готовність поставити Києву летальне та нелетальне озброєння. А США дозволили країнам Балтії та Великобританії постачати Україні американське озброєння із власних запасів країн.

Естонія. Сил самооборони з Javelin за 2016 рік. Фото: ЗМІ Естонії

В останні місяці напруженість у відносинах між країнами Заходу та Росією значно зросла. РФ перекинула до анексованого Криму та до кордону з Україною близько 100 тисяч військовослужбовців, пояснивши це військовими навчаннями. Лідери західних країн побоюються, що Москва готується до війни, проте Кремль заперечує агресивні плани.

Січнева серія переговорів Росії зі США, НАТО та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі не принесла результатів. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону. Росія ж звинувачує країни Заходу у озброєнні України та проведенні маневрів поблизу кордонів РФ. Крім того російська влада вимагає “гарантій безпеки”, у тому числі відмови НАТО від розширення на схід та прийому до свого складу України.

Артилерія Естонія Європа Німеччина Світ Україна