fbpx
Німеччина озброїть свої Sea Lion протикорабельними ракетами Marte ER

Німеччина озброїть свої Sea Lion протикорабельними ракетами Marte ER

Авіаційне озброєння Авіація ВМС Німеччини Гелікоптер NH90 Гелікоптери Європа Морська авіація Німеччина Протикорабельні ракети (ПКР) Світ

Німеччина озброїть свої гелікоптери Sea Lion протикорабельними ракетами Marte ER.

Про це пише Defence 24 з посиланням на брифінг Airbus Defense.

Таким чином нові гелікоптери німецьких військово-морських сил отримають можливість уражати надводні цілі на дальності у понад 100 км.

На службі NH90 Sea Lion замінюють прийняті у 1981 році озброєння Westland WS-61 Sea King, які є носіями протикорабельних ракет Sea Skua з максимальною дальністю в 25 км.

Окрім більшої у чотири рази дальності, протикорабельна ракета Marte ER має більшу вагу – 315 кг проти 145 кг у Sea Skua. Як і своя заміна це дозвукова ракета, але використовує турбореактивний двигун.

Marte ER – це третє покоління протикорабельних ракет сімейства Marte, вироблених MBDA. Від попереднього покоління Marte MK2 / S він має ті ж самі інтерфейси, що дозволило одразу інтегрувати нову ракету до носіїв – гелікоптерів NH90 та AW101.

Протикорабельна ракета Marte ER

Нове озброєння ВМС Німеччини дозволить відмовитися від використання літаків повітряних сил для протидії надводним плавзасобам.

Річ у тому, що раніше у складі морської авіації німецького флоту перебувало два крила Panavia Tornado, але із закінченням «Холодної війни» одне з’єднання було розформоване, а друге проіснувало до 2005 року поки його не було передано до складу повітряних сил, на які покладалось знищення у разі потреби кораблів противника.

Нові гелікоптери NH90 Sea Lion будуть виконувати у складі ВМС Німеччини функції патрульних, протичовнових гелікоптерів та брати участь у пошуково-рятувальних операціях.


Це цікаво: MH-60R США отримають детектори магнітних аномалій


Підписання угоди на придбання 31 гелікоптерів відбулось 20 листопада 2020 року, а вартість склала – 2,3 млрд євро.

Наміри здійснити це замовлення оголосили ще у серпні 2019 року, але остаточне рішення постійно переносилось, чим ставило під загрозу заміну наявного на озброєнні Sea King, термін експлуатації яких закінчується у 2024 році.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіаційне озброєння Авіація ВМС Німеччини Гелікоптер NH90 Гелікоптери Європа Морська авіація Німеччина Протикорабельні ракети (ПКР) Світ