fbpx
Німеччина передала Україні надводні дрони Sonobot 5

Німеччина передала Україні надводні дрони Sonobot 5

БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога Гуманітарна допомога Європа Німеччина Світ Україна Флот

Німеччина в межах підтримки передає Україні надводні безпілотні апарати Sonobot 5.

Про це повідомляє німецький проєкт deaidua.org, який відслідковує допомогу від ФРН.

Апарати використовують для обстеження водойм і виявлення на дні боєприпасів та інших небезпечних предметів.

За даними оглядачів проєкту, щонайменше частина надводних безпілотників, які Німеччина постачає в Україну, є дрони моделі Sonobot 5.

Варто зазначити, що раніше, цього року, українські рятувальники публікували відео та фото використання таких безпілотників для обстеження водойм на предмет нерозірваних боєприпасів, або їх залишків.

У ДСНС повідомили, що Sonobot 5 виробництва німецької компанії EvoLogics GmbH, є невеликою надводною платформою, яку можна гнучко адаптованою до потреб гідрографічної зйомки у внутрішніх водах.

Sonobot 5 в основному застосовують для тривимірного картографування. Апарат можна використовувати під час пошукових операцій для виявлення об’єктів, що становлять загрозу безпеці людей та інфраструктурі.

Для України є актуальним виявлення вибухонебезпечних предметів, які залишаються після бойових дій чи російських обстрілів.

Надводний безпілотник Sonobot 5 може оснащуватися різними типами ехолотів та гідролокатором бокового огляду (у різних конфігураціях за бажанням замовника).

Також дрон має відеокамеру для підтримки навігації та здійснення фото і відеофіксації.

Дрон може виконувати автономні місії за заздалегідь затвердженим маршрутом. Також ним може керувати оператор у радіокерованому режимі. Дані обстеження виводяться у реальному режимі часу.

Про передачу Україні 5 неназваних надводних дронів у межах військової допомоги у п’ятницю, 27 жовтня, повідомив уряд Німеччини.

БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога Гуманітарна допомога Європа Німеччина Світ Україна Флот