fbpx
Німеччина передасть Україні 16 танкових мостоукладальників Biber

Німеччина передасть Україні 16 танкових мостоукладальників Biber

Війна з Росією Військова допомога Інженерні війська Німеччина Понтон Україна

Німеччина вирішила передати Україні мостоукладальники Biber.

Про це повідомили в оборонному відомстві країни.

Зазначили, що рішення ухвалили для підтримки Сухопутних сил України.

З метою подальшої підтримки сухопутних сил України, міністерка Ламбрехт вирішила передати партію з 16 танків-мостоукладальників Biber. Їх можна використовувати для подолання водних та інших перешкод на полі бою“, – йдеться у повідомлені Міністерства.

Строки постачання техніки не уточнили.

Мостоукладальник Biber – це інженерно-бойова машина, яка несе та розгортає міст на переправі через річки, протитанкові рови та інші перешкоди.

Машину розроблено відповідно до вимог Бундесверу. Розробка почалася в 1965 році, а перші прототипи з’явилися у 1969 році. Виготовлення перших серійних мостоукладальників було завершено у 1975 році.

Всього для армії Німеччини було побудовано 105 таких машин. Також таку техніку експлуатують Австралія, Канада,  Нідерланди та Італія.

Мостоукладальник Biber. Фото: Бундесвер

Biber базується на шасі танку Leopard 1. Замість башти він оснащений системою зведення мосту. Міст укладається горизонтально, основна перевага такої конструкції – непомітність для противника.

Сам міст має алюмінієву конструкцію та складається з двох секцій по 11 метрів. Загальна довжина – 22 метри і може охопити перешкоду довжиною 20 метрів.

Його може перетинати гусенична або колісна техніка класу MLC-50 (колісна техніка – 52,6 т, гусенична – 45,4 т). Також з обмеженнями на такому мосту може використовуватися техніка класу MLC-60.

Мостоукладальник Biber. Фото: Бундесвер

Міст укладається впродовж трьох хвилин, у режимі транспортування секції переносяться одна над одною.

Екіпаж машини – двоє людей, включаючи водія та командира.

Нагадаємо, французька компанія Matiere передасть Україні 36 легкозбірних мостів довжиною від 23 до 46 метрів для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Війна з Росією Військова допомога Інженерні війська Німеччина Понтон Україна