fbpx
Німеччина замовляє додаткові патрульні літаки P-8A Poseidon

Німеччина замовляє додаткові патрульні літаки P-8A Poseidon

Boeing P-8 Poseidon Авіабудування ВМС Німеччини Європа Закупівлі Морська авіація Німеччина Світ США

Міністерство оборони Німеччини прийняло рішення про збільшення замовлення на патрульні багатоцільові літаки Boeing P-8A Poseidon.

Про це повідомив командир морської авіації Німеччини, Бродер Нільсен на своїй сторінці у Twitter.

Додаткове замовлення трьох літаків цього типу, збільшить загальне замовлення до восьми літаків, які складуть основу протичовнової патрульної авіації Німеччини.

Весь парк літаків увійде до складу 3-го морського авіаційного крила “Граф Цепелін”, де наразі у складі двох ескадрилей використовуються патрульні літаки P-3C Orion.

Німеччина замовила 5 літаків P-8A Poseidon

Крім того, за повідомленнями німецьких ЗМІ, і цей затверджений пакет замовлення на вісім літаків може бути збільшений до 12 одиниць.

В першу чергу це пов’язано зі збільшенням активності ВМФ РФ та захистом критичної інфраструктури у морі, яка є дуже вразливою до диверсійних атак. Літаки стануть додатковим компонентом у забезпечені цілодобового патрульного потенціалу.

За планом, перші чотири літаки будуть доставлені до Німеччини у кінця 2024 року.

Першочергове замовлення на P-8A Poseidon Німеччина розмістила у 2021 році, у кількості п’яти літаків.

З того часу, через зміни активності російського флоту у регіоні, країна переглянула ці плани. Крім того, наразі морська авіація Німеччини використовує турбогвинтові літаки P-3C Orion, які були придбані у Нідерландів, та мають невеликий ресурс планера.

Крім того, промисловість Німеччини є важливим партнером програми P-8A Poseidon. так, влітку 2023 року, Boeing підписав угоди з ESG Elektroniksystem-und Logistik-GmbH і Lufthansa Technik AG про співробітництво в галузі системної інтеграції, навчання та підтримки.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, уряд Португалії прийняв рішення купити виставлені на продаж німецькі протичовнові літаки P-3C CUP Orion.

Вартість угоди становить близько 45 мільйонів євро. В неї увійде придбання запасних частин, тренажерів, випробувальний стенд, статичний літак для навчань, а також шість літаків P-3C CUP.

Країна планує виділяти по 9 мільйонів євро протягом п’яти років, для забезпечення фінансових зобов’язань.

Літаки увійдуть до складу 601-ї патрульної ескадрильї Повітряних Сил Португалії.

Це вже друге замовлення літаків P-3C Португалією. Перші літаки цього типу країна замовила у вересні 2010 року у Нідерландів. Вже 1 січня 2011 року літаки заступили на бойове патрулювання.

Boeing P-8 Poseidon Авіабудування ВМС Німеччини Європа Закупівлі Морська авіація Німеччина Світ США