fbpx
Німеччина зупинила експорт зброї до Казахстану

Німеччина зупинила експорт зброї до Казахстану

Азія Закупівлі Казахстан Німеччина Світ

На тлі подій у Казахстані влада Німеччини вирішила припинити постачання продукції військового призначення до цієї країни.

Про це інформує Мілітарний.

Рішення про зупинення експорту зброї до Казахстану прийняте після того, як президент цієї країни дозволив армії відкривати по протестувальниках вогонь на ураження без попередження, пише Deutsche Welle.

Щоправда немає ніяких подробиць, окрім того, що німецькою владою уже вжиті заходи, щоб експорт товарів військового призначення до Казахстану більше не здійснювався.

У виданні зазначають, що Казахстан не є одним з основних отримувачів німецької військової продукції.

БТР-80 під час протестів в Казахстані. 5 січня 2022 року. Фото з відкритих джерел

Але, як свідчить, доповідь Боннського міжнародного центру конверсії (BICC) від грудня 2021 року, в останні роки Німеччина регулярно постачала до цієї країни мисливські та спортивні гвинтівки, системи технічної розвідки, легкі вертольоти, а також продукцію для космодрому Байконур.

У 2021 році в Німеччині видали 25 ліцензій на постачання оборонної продукції до Казахстану загальною сумою близько 2,2 мільйона євро. Журналісти уточнюють, що це невелика частина німецького експорту.

Казахстан

Казахстан закуповував німецькі пістолети. Зокрема, за даними BICC, німецька компанія Sig Sauer поставила кілька сотень пістолетів для служби безпеки колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва та спецпідрозділу боротьби з тероризмом «Аристан».

РЕБ РБ-341В «Леер-3» військових Росії під час перекидання до Казахстану. Січень 2022. Фото: ЗМІ РФ

Росія перекинула у Казахстан системи радіоелектронної боротьби


Варто нагадати, що минулого року,  Республіка Казахстан замовила у європейського авіабудівного концерну Airbus два військово-транспортні літаки A400M. Контракт передбачає повний комплекс технічного обслуговування.

Літак A400M у лівреї Повітряних сил Республіки Казахстан. Візуалізація Airbus

Паралельно з угодою сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері обслуговування та капітального ремонту. Він передбачає окрім іншого створення локального центру обслуговування літаків C295. Поставка першого борту A400M запланована на 2024 рік. Казахстан стане 9-тою країною-оператором цих літаків.

Наразі невідомо чи вплине заборона Німеччини щодо експотру військової продукції до Казахстану, на постачання нових військово-транспортних літаків.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія Закупівлі Казахстан Німеччина Світ