fbpx
«Ноосфера» пройде технічне обслуговування перед походом до Антарктиди

«Ноосфера» пройде технічне обслуговування перед походом до Антарктиди

судно Судноремонт Україна Флот

Українське науково-дослідне судно «Ноосфера» пройде технічне обслуговування перед походом до Антарктиди.

Про це повідомила пресслужба Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці у Facebook.

Для докування був обраний ПрАТ «ІСРЗ» (стара назва – Іллічівський судноремонтний завод), адже «Ноосфера» має значну водотоннажність – 5732 тонн, а для цього плавучий док має бути досить потужним.

Технічними роботами керуватиме досвідний старший механік Андріс Кубулінс, який понад 6 років працював на судні «Джеймс Кларк Росс», і коли воно стало «Ноосферою», люб’язно погодився перейти з Британської антарктичної служби на роботу до українського екіпажу криголаму.

Сьогодні, 4 грудня 2021 року, флагман українського наукового флоту – науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера» залишило морський вокзал Одеси й вирушило до Чорноморську, до судноремонтного заводу.

«Як і будь-який транспортний засіб, перед великою дорогою (а до Антарктиди з України не менше 5-6 тижнів ходу), тим більше перед походом до крижаних морів, наше судно має пройти серйозне технічне обслуговування», – написали у пресслужбі.

Слід перевірити роботу всіх механізмів – від двигунів до кранів та лебідок – на справність, замінити відпрацьовані масла тощо.

Окремим завданням є очистка корпусу від наростів морської рослинності та техобслуговування «підрульок» – спеціальних гвинтів, які забезпечують маневреність судна у складній льодовій обстановці. Більшість цих робіт не можна виконати на пасажирському причалі морвокзалу, а деякі навіть потребують тимчасового підйому з води у док.

Очікується, що в Антарктиду «Ноосфера» вирушить вже в середині січня.

«Ноосфера» є колишнім британським науково-дослідним судном James Clark Ross, корабель отримав свою нову назву 29 жовтня в Одесі.

19 серпня 2021 року, український «Національний антарктичний науковий центр» та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії підписали акт про купівлю судна. 30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту підняли український прапор.

Науково-дослідне судно 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України. Перед виходом у море була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримано нові радіопозивні тощо. Судно James Clark Ross, 3 жовтня пройшов через протоку Босфор у Чорне море та попрямувало до Одеси.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


судно Судноремонт Україна Флот