fbpx
Норвегія отримала партію САУ K9 Thunder

Норвегія отримала партію САУ K9 Thunder

Hanwha Defense K9 Thunder Артилерія Європа Закупівлі Норвегія САУ Світ

Норвегія для потреб національної армії отримала партію САУ K9 Thunder.

Про це повідомила пресслужба збройних сил Норвегії.

Разом з самохідними артилерійськими установками до країни прибули транспортно-заряджаючі машини (ТЗМ) K10.

Загалом у партії розвантаженій 11 вересня 2020 року на судні RORO Kvitnos прибуло 12 САУ K9 Thunder та три ТЗМ K10.

Вони надійдуть на озброєння артилерійського дивізіону механізованої бригади «Північ» та замінять на озброєнні самохідні артилерійські установки M109, якими озброєний підрозділ вже близько 50 років.

Розвантаження САУ K9 у норвезькому порту в місті Боген

Зараз САУ K9 Thunder доставлені до Б’єрквіку, де відбуватиметься підготовка екіпажів нових бойових машин норвезької армії.

Транспортування САУ K9

Постачання південнокорейських САУ K9 Thunder відбувається в рамках угоди на 216 млн доларів підписаної у 2017 році, яка стала фіналом оголошеним у 2015 році тендеру на закупівлю 24-х самохідних артилерійських установок калібром 155 мм. Опціоном передбачалась можливість закупівлі додаткових 24 САУ.

У тендері окрім K9 Thunder брали ще три пропозиції – німецька PzH 2000, швейцарська модернізація M109 KAWEST та французька CAESAR.

Норвезька версія САУ K9 отримала назву VIDAR (абревіатура від Versatile InDirect ARtillery system), а також національну систему управління вогнем ODIN та радіозв’язок.

Норвезькі САУ K-9 Thunder

K9 Thunder – сучасна 155-мм самохідна артилерійська установка, що виготовляється у Південній Кореї та перебуває на озброєнні в низці країн, які були придбані чи виготовлялись за ліцензією.

Дальність стрільби K-9 складає близько 40 км, максимальна швидкість бойової машини – 67 км/годину. Екіпаж бойової машини – 5 осіб, час розгортання – 30 секунд.

Окрім Норвегії 155-мм самохідні артилерійські установки K9 Thunder від Hanwha Defense Co., перебувають на озброєнні у Туреччині, Польщі, Індії, Фінляндії та Естонії, а нещодавно стало відомо про підписання угоди на їх придбання Австралією.

Hanwha Defense K9 Thunder Артилерія Європа Закупівлі Норвегія САУ Світ