fbpx
Норвегія отримає нові мобільні РЛС

Норвегія отримає нові мобільні РЛС

Thales Європа Нідерланди Норвегія РЛС Світ

Норвегія придбала п’ять РЛС Thales Ground Master 200 (GM200 MM/C) за урядовою угодою з Нідерландами.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Army Recognition.

Завершена 25 травня, закупівля забезпечить збройні сили Норвегії новою мобільною радіолокаційною багатофункціональною системою Thales Ground Master 200 (GM200 MM/C)

Угода про продаж, підписана Норвезьким агентством оборонних матеріалів (FMA) та Нідерландською організацією оборонних матеріалів (DMO), яка включає опціон для додаткової закупівлі ще трьох радіолокаційних систем GM200 MM/C. Це перший в історії подібний урядовий контракт між країнами.

Окрім повітряного спостереження на полі бою та підтримки систем протиповітряної оборони малої дальності, РЛС може використовуватися у контрбатарейній боротьбі, виявляючи позиції артилерії та мінометів. Комплекс здатен виявляти та класифікувати БПЛА, ракети, мінометні міни.

Компактна конструкція GM200 MM/C забезпечує високу мобільність, короткий час розгортання та простоту транспортування на будь-якій платформі.

Повідомляється, що вартість контракту складає близько 77 млн. Євро (94 млн. Дол. США), а поставки заплановані на 2023–24 роки.

Закупівля багатоцільових РЛС стає все більшим пріоритетом при оновленні парку радіолокаційних систем у різних країнах.

На початку року, ми повідомляли, що Словаччина обрала для потреб національних повітряних сил ізраїльські РЛС. Угода була оцінена в 148,2 млн євро при оголошеному бюджеті в 155 млн євро.

РЛС ELM-2084

На підставі словацької декларації про те, що було вирішено використовувати ту саму систему, яку придбали Чеська Республіка та Угорщина, можна припустити, що в якості радарів середньої дальності обрані ELTA ELM-2084 MMR. Вони являють собою багатофункціональну РЛС, оснащену антенами з активним електронним скануванням (AESA) на основі нітриду галію.

Завдяки своїй специфічній конструкції вони здатні здійснювати як секторне спостереження (за азимутом 120 градусів), так і всеспрямоване спостереження, залежно від обраного режиму роботи.

РЛС ELM-2084. Фото з відкритих джерел

Загалом заплановано придбати 17 радіолокаційних станцій.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Thales Європа Нідерланди Норвегія РЛС Світ