fbpx
Норвегія розглядає надання Україні додаткових систем NASAMS

Норвегія розглядає надання Україні додаткових систем NASAMS

Kongsberg Війна з Росією Військова допомога Європа ЗРК ЗРК NASAMS Норвегія ППО та ПРО Світ Україна

Уряд Норвегії пропонує парламенту країни погодити замовлення додаткових систем ППО NASAMS для України.

Відповідне повідомлення опублікували на сайті норвезького уряду.

Йдеться про ще десять нових пускових установок і чотири пункти управління, які мають придбати у компанії Kongsberg Defence and Aerospace (KDA).

Вартість замовлення цих елементів системи ППО NASAMS становить 3,45 мільярда норвезьких крон. Їх планують замовити на додачу до вже переданого Україні обладнання у межах військової допомоги.

«Норвезька система NASAMS рятує життя українців і запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури. Російські ракетні та безпілотні атаки масштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України. Водночас я занепокоєний тим, щоб ми якнайшвидше відновили засоби протиповітряної оборони для нашої власної оборони», – каже міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам.

Нагадаємо, що у грудні 2023 року уряд Норвегії погодив передачу додаткових систем протиповітряної оборони NASAMS для України на суму 30 мільйонів доларів.

Тоді повідомлялося, що частину зазначеного обладнання відправлять одразу із запасів збройних сил країни, щоб забезпечити швидку доставку в Україну, а решта буде замовлена та доставлена пізніше.

Передбачалося замовлення восьми пускових установок та чотирьох пунктів управління.

В уряді уточнили, що вартість запланованої до передачі Україні техніки із запасів збройних сил Норвегії еквівалентна вартості замовленої.

Додаткові пускові установки та командні пункти можуть бути включені в системи NASAMS, які вже розгорнуті на території України, або будуть сформовані нові.

Наприкінці січня цього року компанія Kongsberg Defence & Aerospace повідомила, що отримала замовлення від уряду Норвегії на постачання нових елементів комплексу протиповітряної оборони NASAMS для заміщення тих систем, які передають Україні.

Робоче місце бойової обслуги ЗРК NASAMS Кадр з відео

Вартість контракту на нові пускові установки та центри управління становить приблизно 1,4 млрд норвезьких крон, а постачання має тривати у 2026-2027 роках.

Kongsberg Війна з Росією Військова допомога Європа ЗРК ЗРК NASAMS Норвегія ППО та ПРО Світ Україна