fbpx
Нова російська дивізія озброїлась ЗРК «Тор-М2»

Нова російська дивізія озброїлась ЗРК «Тор-М2»

Азія ЗРК ЗРК "Тор" ЗС Росії ППО та ПРО Росія Світ Сусіди

Новосформована у минулому році мотострілецька дивізія збройних сил країни-агресора озброїлась зенітними ракетними комплексами (ЗРК) «Тор-М2».

Про це інформує Мілітарний.

Зенітні комплекси «Тор-М2» надійшли на озброєння 20-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу Росії, повідомили у місцевих ЗМІ.

«Торами» укомплектований 358-й гвардійський зенітний ракетний полк новоствореної у 2021 році 20-ї мотострілецької дивізії збройних сил сусідньої країни.

Нині дивізія дислокується у місті Волгограді та Волгоградській області.

Модернізовані «Тор-М2» є оновленою версією цього мобільного зенітного комплексу. Їх почали постачати до російської армії з 2017 року.

Кожна машина виконана у вигляді самохідної пускової установки. Вона може відстежувати одночасно 48 повітряних цілей та обстрілювати чотири з них, як з місця так і під час руху.

ЗРК ближньої дії може працювати проти широкого спектру цілей: літаків та ударних гелікоптерів, а також безпілотників і крилатих ракет.

В ході модернізації боєкомплект «Тор-М2» виріс до 16 ракет. Досяжність комплексу зросла до 16 км за дальністю та 10 км за висотою.

Також нещодавно 210-й зенітний ракетний полк збройних сил Росії отримав новий комплект зенітно-ракетної системи С-400. Нове озброєння надійшло до підрозділу, 23 грудня 2021 року.

У російських ЗМІ повідомили, що під час стратегічних навчань «Запад-2021», 210-й полк було перекинуто до Білорусії, звідки по завершенню маневрів повернувся лише особовий склад, але вже без своєї техніки – як мінімум один дивізіон С-400 залишився у Білорусі для освоєння місцевими військовослужбовцями ППО.

Окрім того, у 2022 році з’явиться нова версія російського зенітного ракетно-гарматного комплексу «Панцир-СМ».

Азія ЗРК ЗРК "Тор" ЗС Росії ППО та ПРО Росія Світ Сусіди