fbpx
Нові винищувачі для ЗСУ: ґрунтовного аналізу не проводилось

Нові винищувачі для ЗСУ: ґрунтовного аналізу не проводилось

Авіація Закупівлі Олег Уруський ПС ЗСУ Україна

Для можливості отримати нові винищувачі у Повітряні Сили ЗСУ не проводилось ґрунтовного аналізу.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Відповідну інформацію він озвучив на брифінгу присвяченого підсумкам роботи Урядової комісії з розслідування причин катастрофи літака Ан-26Ш.

Щодо перспектив закупівлі винищувачів для Повітряних сил за кордоном, Уруський підтвердив, що такі плани дійсно існують.

…ці програми дороговартісні і без ґрунтовного аналізу, без розгляду цього питання урядом та на засіданні РНБО такі рішення прийматись не можуть, – сказав віцепрем’єр-міністр

Тобто відповідні роботи спочатку мають бути проведені у Міністерстві оборони та Генеральному штабі ЗСУ, після чого прийматися відповідні рішення на політичному рівні.

Напередодні Командувач Повітряними Силами генерал-полковник Сергій Дроздов виступив за єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би усі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники.

Як варіант переозброєння він навів у приклад Польщу, що спочатку придбала певну кількість багатоцільових винищувачів F-16 та згодом поступово проводить переозброєння.

Такий досвід Польщі був би і для нас найбільш прийнятний: отримати ескадрилью винищувачів та поставити її на озброєння в одній з бригад тактичної авіації Повітряних Сил, – розказав генерал-полковник

F-16 ПС США. Фото з вільних джерел

На запитання по отриманню більш сучасних типів багатоцільових літаків для українських льотчиків Сергій Дроздов уточнив, що це би було добре, але цей процес значно триваліший та дороговартісний.

Нагадаємо, що зараз Повітряні Сили ЗСУ експлуатують одразу чотири типи бойових літаків:

Така широка номенклатура бойових літаків ускладнює та здорожчає їх утримання через унікальність запасних частин для кожного з типів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Авіація Закупівлі Олег Уруський ПС ЗСУ Україна