fbpx
Новозбудований бомбардувальник Ту-160М здійснив перший політ

Новозбудований бомбардувальник Ту-160М здійснив перший політ

Авіабудування Авіація Бомбардувальник ЗС Росії Модернізація Росія Світ Сусіди Ту-160

У Росії здійснив перший політ новозбудований стратегічний бомбардувальник Ту-160М.

Про це інформує Мілітарний.

З аеродрому Казанського авіаційного заводу, 12 січня, здійснив свій перший політ, перший виготовлений з нуля з 1990-х років, стратегічний ракетоносець у оновленій модифікації Ту-160М, повідомили у пресслужбі Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК).

Політ проходив на висоті 600 метрів і тривав близько 30 хвилин. Екіпаж з льотчиків-випробувачів для перевірки стійкості та керованості літака у повітрі виконав ряд маневрів.

Для відтворення виробництва бомбардувальника було відновлено технологію вакуумного зварювання титанових виробів, відновлено виробництво агрегатів планера літака, сформовано кооперацію підприємств промисловості в галузі металургії, авіабудування, машинобудування та приладобудування.

У рамках виконання програми за державним контрактом було оцифровано конструкторську документацію на літак Ту-160М.

Будівництво літака відбувається на Казанському авіаційному заводі імені С.П. Горбунова, що є філією ПАТ «Туполєв». Ракетоносець зберіг зовнішній вигляд, але створювався на новій технологічній базі. Для цього бомбардувальника виготовляють нову серію двигунів НК-32, які дозволять збільшити дальність польоту на тисячу кілометрів.

На Ту-160М встановлюється нове пілотажно-навігаційне обладнання, бортовий комплекс зв’язку, система управління, станція радіолокації та комплекс радіоелектронної протидії.

Контракт на постачання десяти літаків у новій модифікації Ту-160М загальною вартістю 160 млрд рублів було підписано 25 січня 2018 року. Раніше у міноборони Росії повідомляли про плани замовити 50 таких машин.

Окрім того, планується, що глибоку модернізацію до рівня Ту-160М пройдуть усі 16 стратегічних ракетоносців, що знаходяться на озброєнні Росії.

Ту-160

Літак Ту-160 – надзвуковий стратегічний ракетоносець-бомбардувальник зі змінною стріловидністю крила, розроблених на КБ «Туполев» у 1970-1980-х роках. Він призначений для ураження ядерним та звичайним озброєнням важливих об’єктів у глибокому тилу противника. Здатен нести на борту 12 крилатих ракет, розміщених у середині фюзеляжу.

Будівництво бомбардувальника Росії Ту-160М2. 2021 рік

У вересні минулого року, відбулась перша публічна демонстрація процесу будівництва першого зразка модернізованого стратегічного бомбардувальника Ту-160М.

Авіабудування Авіація Бомбардувальник ЗС Росії Модернізація Росія Світ Сусіди Ту-160