fbpx
Новий польський уряд не задоволений умовами кредитування південнокорейських контрактів

Новий польський уряд не задоволений умовами кредитування південнокорейських контрактів

Азія Європа Закупівлі Південна Корея (Республіка Корея) Польща Сусіди

Польський уряд не задоволений умовами Південної Кореї для продовження постачання озброєння.

Про це повідомляє видання Defense news.

«Пропозиція, яку частково представили [південнокорейці] щодо співфінансування або кредитування [закупівель зброї Польщею] є неприйнятною», – сказав польський міністр оборони Косіняк-Камиш в інтерв’ю Radio Zet.

Він додав, що переговори з представниками південнокорейського уряду ще тривають.

«Є частка виконавчих контрактів, які тривають, і частка рамкових контрактів, які будуть предметом подальших переговорів», – пояснив Косіняк-Камиш.

Попередній польський уряд уклав низку угод на закупівлю великої кількості південнокорейського озброєння на мільярди доларів.

Серед замовлень були літаки FA-50, САУ K9, танки K2 Black Panther і РСЗВ K239 Chunmoo.

Поставки розпочалися минулого року, але більшість замовленого озброєння, передбаченого рамковими угодами, фінансуються другим кредитом, який має бути наданий Польщі південнокорейськими фінансовими установами.

Вступивши на посаду в грудні, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що існує “проблема” з кредитом, який Сеул мав надати Варшаві.

Державний Експортно-імпортний банк Кореї, який є офіційним експортно-кредитним агентством, майже досяг свого ліміту кредитування в результаті минулорічної низки великих збройових угод з Варшавою.

Для того, щоб банк зміг надати ще один кредит Польщі, який міг би покрити незавершені закупівлі, південнокорейські законодавці повинні внести зміни до відповідного законодавства до завершення каденції Національної асамблеї.

“Мілітарний” 28 липня повідомляв, що Польща попросила кредит у Південної Кореї на суму 15,6 мільярда доларів для виконання другого великого оборонного контракту.

Вартість першої фінансової допомоги від Південної Кореї оцінюють у 12 трильйонів вон, що становить близько 9,4 мільярда доларів.

Азія Європа Закупівлі Південна Корея (Республіка Корея) Польща Сусіди