fbpx
ОБСЄ призупинила спостережну місію на Донбасі

ОБСЄ призупинила спостережну місію на Донбасі

Війна на Донбасі Донбас ОБСЄ Російська інтервенція Україна

ОБСЄ призупинила спостережну місію на Донбасі через протести проросійських осіб.

Про це інформує Мілітарний.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) призупинила свою моніторингову місію на сході України після протестів біля її штаб-квартири в окупованому Донецьку, пише Reuters.

“Через стурбованість за нашу безпеку і з правил і міркувань безпеки ми призупинили наші операції”, повідомив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік у коментарі виданню.

У суботу близько 200 проросійських демонстрантів пікетували спостерігачів ОБСЄ, вимагаючи звільнення так званого “офіцера” бойовиків, затриманого українськими військовими минулого тижня.

Місія і раніше стикалася з протестами окупантів, але цього разу демонстранти, заблокували вхід до готелю, де розміщуються спостерігачі. Яшар Чевік додав, що персонал спостережної місії поки не відчув загрози з боку протестувальників.

Нагадуємо, що 13 жовтня українські військові затримали бойовика так званої «ЛНР», який здійснював розвідку покинутих українських позицій поблизу Золотого.

Озброєні особи з пов’язками Спільного центру з контролю та координації під приводом розмінування здійснювали розвідку залишених Збройними силами України позицій поблизу Золотого. Розмінування мало проводитись в рамках облаштування місцевості для відкриття КПВВ з боку окупованих територій.

Затриманий бойовик Андрій Косяк з символікою СЦКК. Жовтень 2021. Фото: Анатолій "Штирліц"

Затриманим є громадянин Росії Косяк Андрій Валентинович, 1978 року народження. Судячи з військового квитка, він є уродженцем тимчасово окупованого Алчевська Луганської області. Паспорт громадянина РФ отримав у лютому 2021 року в Ростовській області країни-агресора.

Українські правоохоронні органи підозрюють цього громадянина Росії у скоєнні у 2010 році важкого злочину відповідно до статті 115 КК України (умисне вбивство).

З жовтня Росія відмовилася підтримувати продовження мандата місії ОБСЄ у двох пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» (непідконтрольна уряду територія) на російсько-українському кордоні.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі

У МЗС Росії заявили, що недоцільно продовжувати мандат групи ОБСЄ, коли сама присутність спостерігачів використовувалося деякими країнами як привід для розпалювання конфронтації, висунення вимог в адресу Росії.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Війна на Донбасі Донбас ОБСЄ Російська інтервенція Україна