fbpx
ОДКБ вводить в Казахстан “миротворців” – Пашинян

ОДКБ вводить в Казахстан “миротворців” – Пашинян

Азія Казахстан ОДКБ Світ

Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) відправляє в Казахстан так звані “Колективні миротворчі сили”.

Про це повідомляє Мілітарний.

Як написав у себе у Facebook прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян (виконує роль голови Ради колективної безпеки ОДКБ) таке рішення – відповідь на прохання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва.

Заявлена причина майбутньої інтервенції – “загроза національній безпеці та суверенітету Республіки Казахстан, викликана, в тому числі втручанням ззовні”.

Згідно з офіційними даними, загальна чисельність “миротворчих сил” ОДКБ – близько 3 600 осіб. До складу Колективних миротворчих сил може бути включений військовий, міліцейський (поліцейський) та цивільний персонал, з якого формуються:

  • Об’єднане командування;
  • бойові частини (підрозділи);
  • група військових спостерігачів;
  • підрозділи міліції (поліції);
  • частини (підрозділи) бойового, технічного та тилового забезпечення;
  • інші органи та підрозділи, що забезпечують виконання поставлених завдань.

Раніше президент Казахстану звернувся по допомогу до ОДКБ. Він заявив про «міжнародних терористів», які атакували країну.

За словами Токаєва «терористичні банди захоплюють великі інфраструктурні об’єкти». Він додав, що терористичні банди, що діють у Казахстані, пройшли підготовку за кордоном, і їх можна вважати міжнародними.

Тому, за словами президента країни, «їх напад на Казахстан можна і слід розглядати як акт агресії». Він зазначив, що під Алмати триває бій із повітряно-десантними підрозділами Міноборони Казахстану.

В країні тривають наймасштабніші за останні 30 років протести, які спалахнули після підвищення цін на скраплений газ. Протестувальники перейшли до політичних вимог і вимагають перезавантаження влади в Казахстані, яка фактично не змінювалася з часів створення республіки.

В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан. Фактично організація підконтрольна Кремлю.

Варто відзначити, що ОДКБ не відреагував на аналогічне звернення Вірменії під час війни з Азербайджаном. Країни організації заявили, що бойові дії відбуваються на території Азербайджану, а не Вірменії, що не дає права на звернення по допомогу.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія Казахстан ОДКБ Світ