fbpx
Окупанти використовували підроблені поштові марки України

Окупанти використовували підроблені поштові марки України

Злочин СБУ Україна

СБУ блокувала використання підроблених поштових марок АТ «Укрпошта», які використовували окупаційні сили Росії з так званої «ЛНР».

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Співробітники спецслужби встановили, що протягом 2019-2020 років група осіб, яка діяла на території кількох областей, реалізовувала підроблені поштові марки Укрпошти різним замовникам.

Зазначається, що частина з них використовувались представниками так званої «ЛНР» для розсилки переселенцям поштової кореспонденції.

«У ній окупаційна влада вимагала від громадян підтвердити право на власну нерухомість на тимчасово окупованій території. У разі ненадходження документації, «органи влади ЛНР» погрожували позбавити людей майнових прав на цю нерухомість», – розповідають у СБУ.

Окупанти використовували підроблені поштові марки України. Фото з матеріалу СБУ по справі підробних поштових марок України

У СБУ повідомляють, що за задумом окупаційних сил, використання марок державного поштового оператора України на подібних листах мало підривати довіру переселенців до органів української державної влади.

У ході досудового слідства також було встановлено, що серійне виробництво підроблених марок знаходилось на окупованій території Молдови, так званої «Придністровської Молдавської Республіки», які потім контрабандою завозили в Україну.

Лише за попередніми оцінками фахівців, збитки державного оператора Укрпошта від використання підроблених поштових марок могли становити понад 50 мільйонів гривень.

Затримання

У межах розпочатого кримінального провадження, правоохоронці затримали одного із фігурантів під час спроби відправити партію підроблених марок.

Одночасно у п’яти регіонах проведено понад 30 обшуків у приміщеннях ділків та автотранспортних засобах, що використовувались у протиправній діяльності.

Окупанти використовували підроблені поштові марки України. Фото з матеріалу СБУ по справі підробних поштових марок України

У ході слідчих дій вилучено гроші у різній валюті, у тому числі російські рублі, на загальну суму майже 3 мільйони у гривневому еквіваленті, засоби зв’язку, зброю та боєприпаси до неї, а також підроблену продукцію орієнтовною вартістю приблизно 5 мільйонів гривень.

Наразі двом учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні злочину, вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Триває досудове слідство.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Злочин СБУ Україна