fbpx
Олаф Шольц пропонує створити спільну систему ППО для Європи

Олаф Шольц пропонує створити спільну систему ППО для Європи

Війна з Росією Європа ЄС Німеччина ППО та ПРО

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував створити спільну систему протиповітряної оборони для Європейського союзу.

Це може бути дешевше та ефективніше, ніж розбудова складної ППО в кожній країні.

Про це він сказав під час виступу в Празі під час виступу в Карловому університеті, повідомляє Welt.

Йдеться про організацію спільної системи протиповітряної оборони для Німеччини, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Чехії, Словаччини та партнерів у Скандинавії.

Олаф Шольц. Фото: ЗМІ Німеччини

Проект спільно ППО розглядають як відповідь на війну Росії проти України. Крім того, Шольц повідомив, що Німеччина інвестуватиме “значні кошти” в протиповітряну оборону в найближчі роки.

Також він зазначив, що європейським країнам варто “багато чого наздогнати” для захисту з повітря та космосу.

Шольц зауважив, що усі нові можливості можна використовувати в рамках НАТО. Крім того, гроші на інвестиції можуть надійти з уже оголошених 100 мільярдів євро виділених на модернізацію Бундесверу у найближчі роки.

IRIS-T для України

Нагадаємо, 23 серпня міністр оборони Німеччини Анналена Бербок повідомила, що система ППО IRIS-T буде направлена в Україну найближчими тижнями.

Система ППО IRIS-T. 2018 рік. Німеччина. Фото: Timm Ziegenthaler

У червні Україна підписала контракт з німецькою компанією Diehl Defence на закупівлю зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SL. Вартість угоди – 178 млн євро, а гроші на закупівлю виділить німецький уряд.

Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

Зенітно-ракетний комплекс Iris-T. Фото з відкритих джерел

Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

Радіолокаційна станція (РЛС) TRML-4D від Hensoldt

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.

Війна з Росією Європа ЄС Німеччина ППО та ПРО