
Олаф Шольц пропонує створити спільну систему ППО для Європи
Канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував створити спільну систему протиповітряної оборони для Європейського союзу.
Це може бути дешевше та ефективніше, ніж розбудова складної ППО в кожній країні.
Про це він сказав під час виступу в Празі під час виступу в Карловому університеті, повідомляє Welt.
Йдеться про організацію спільної системи протиповітряної оборони для Німеччини, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Чехії, Словаччини та партнерів у Скандинавії.

Проект спільно ППО розглядають як відповідь на війну Росії проти України. Крім того, Шольц повідомив, що Німеччина інвестуватиме “значні кошти” в протиповітряну оборону в найближчі роки.
Також він зазначив, що європейським країнам варто “багато чого наздогнати” для захисту з повітря та космосу.
Шольц зауважив, що усі нові можливості можна використовувати в рамках НАТО. Крім того, гроші на інвестиції можуть надійти з уже оголошених 100 мільярдів євро виділених на модернізацію Бундесверу у найближчі роки.
IRIS-T для України
Нагадаємо, 23 серпня міністр оборони Німеччини Анналена Бербок повідомила, що система ППО IRIS-T буде направлена в Україну найближчими тижнями.

У червні Україна підписала контракт з німецькою компанією Diehl Defence на закупівлю зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SL. Вартість угоди – 178 млн євро, а гроші на закупівлю виділить німецький уряд.
Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.
Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.
Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.
“Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти
Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:
- PayPal - [email protected]
- Приватбанк 4149 6293 1808 2567
- monobank 4441 1144 4179 6255
- ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3
Будь з “Мілітарним” на всіх платформах
Twitter || Telegram || Facebook || Youtube