fbpx
Олексій Неїжпапа: крейсер не входитиме до ВМС

Олексій Неїжпапа: крейсер не входитиме до ВМС

ВМС України Олексій Неїжпапа Україна Флот

Командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа сказав, що недобудований крейсер проєкту 1164 не входитиме до українського флоту.

Про це він розказав в інтерв’ю для Думская.

Відповідне рішення вже було прийняте.

Олексій Леонідович назвав декілька причин такого рішення, серед яких російське озброєння, велике споживання палива, а також ніша для якої створювався корабель:

«… це океанський корабель старого радянського проєкту… Цей корабель був задуманий як «вбивця авіаносців», його завданням у 80-х роках минулого століття було знищення авіаносних груп Сполучених Штатів. У нас таких завдань немає, тому виконувати його по призначенню не зможемо.», – сказав Командувач ВМС ЗС України

Щодо можливості використання за цим же завданням проти наявного противника:

«Нам потрібно знищувати російські кораблі, а в них таких авіаносців поки ще немає. Єдиний їх авіанесучий корабель – «Адмірал Кузнєцов», він знаходиться на ремонті, який ймовірно стане вічним. Тобто авіаносців у Росії немає, тому «вбивці авіаносців» Україні не потрібні», – прокоментував Неїжпапа

Ракетний крейсер проекту 1164 шифр «Атлант», було спущено на воду 11 серпня 1990 року. Він закладався як ракетний крейсер «Комсомолець», 23 березня 1985 року був перейменований на «Адмірал флоту Лобов», з 1998 року — «Україна». З червня 2011 року без назви.

Фактично роботи з будівництва цього корабля були зупинені у 90-х роках. Після цього неодноразово лунали заяви про його добудову, створення музею чи продаж Росії як країні експлуататору однотипних крейсерів.

Основне проектно заплановане озброєння крейсера складається із зенітного ракетного комплексу C-300Ф «Форт» (за наявною інформацією не було встановлено), 16 пускових установок протикорабельних ракет «П-1000 Вулкан» (в Україні ракет цього типу на озброєнні не перебувало).

Також на кораблі встановлені:

  • 130-мм артилерійська установка АК-130
  • шість шестиствольних 30-мм гармат АК-630М
  • два п’ятитрубні 533-мм торпедні апарати
  • два реактивних бомбомети РБУ-6000
  • зенітно-ракетний комплекс «Оса-МА»

Шестиствольні 30-мм артилерійській установки АК-630 використовуються також на фрегаті “Гетьман Сагайдачний” (F130) та ракетному катері “Прилуки” (P153). Реактивні бомбомети РБУ-6000 та ЗРК “Оса-МА” – на фрегаті “Гетьман Сагайдачний”.

Минулого року Генеральний директор «Миколаївського суднобудівного заводу» Валерій Калашников під час брифінгу розказав, що недобудований корабель буде демілітаризовано, а його обладнання використано на кораблях ВМС ЗС України.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Олексій Неїжпапа Україна Флот