fbpx
Оновлений наказ Головнокомандувача спростить нагородження військових

Оновлений наказ Головнокомандувача спростить нагородження військових

Оновили наказ про почесні нагрудні знаки Головнокомандувача, котрий має виправити низку неточностей та спростити нагородження військових.

Зміни опубліковані в наказі Головнокомандувача №197 від 05.07.2023 року.

Віднині термін від подання особи на відзнаку Головнокомандувача до її вручення військовослужбовцю обмежать одним календарним місяцем. Це рішення має виправити проблему із затримками нагород, котрі ставалися раніше.

Також уточнили підстави, за яких можуть вручати відзнаку. Раніше людей могли нагороджувати як в мирний, так і у воєнний час, проте після внесених поправок отримати відзнаку можна буде лише під час воєнного стану.

Також скасували “квоту на нагородження”, коли на військову частину виділяли певну кількість нагород і вони видавались не всім/незаслужено.

Поданням осіб на нагородження тепер займатиметься виключно командир підрозділу, в якому проходить службу військовослужбовець.

Документи з поданням тепер надсилатимуть напряму до Кадрового центру Збройних Сил України та вноситимуть на розгляд Головнокомандувачу ЗС України. Раніше документи надходили по ієрархії через штаби оперативно-тактичного управління та об’єднаного стратегічного угрупування військ.

Нова поправка має передати усю відповідальність за нагородження на безпосереднього командира та усунути зайві ланки, які ускладнювали процес.

У переліку відзнак з’явилася медаль “За сумлінну службу“. Ця відзнака створена для тих, чиї дії сприяють, допомагають боєздатності підрозділів. Медаль подаватимуть для нагородження працівників тилових служб.

Нагадаємо, в грудні 2021 року Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний підписав наказ про затвердження нової системи бойових нагород.

Концепцію нагородної системи розробляли на основі національних бойових традицій та з урахуванням досвіду нагородних систем держав-партнерів України.

Варто зауважити, що у новій системі відзнак відсутня ієрархія. Так, нагорода “Золотий хрест” стане сержантською нагородою, “Срібний” — офіцерською, а “Сталевий” — відзнакою героїв-командувачів.