fbpx
Оператор оцінив мікродрони Black Hornet, які використовують ЗСУ

Оператор оцінив мікродрони Black Hornet, які використовують ЗСУ

FLIR БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Військова допомога Україна

Українські військові оцінили надмалі дрони Black Hornet, які надійшли до України в якості військової допомоги.

Фото і перші відгуки опублікували на сторінці Центру підготовки операторів БПЛА “Крук”.

Раніше Норвегія та Велика Британія об’єднали свої зусилля для придбання норвезьких мікродронів Black Hornet і передали їх Україні. Сучасну техніку вже використовують українські спецпризначенці.

Своїми враженнями від використання безпілотника Black Hornet поділився випускник курсів підготовки.

“Що стосується пілотування: оператор може керувати дроном однією рукою. Лівою, чи правою – без різниці! У комплекті дронів є планшет, на який транслюється зображення з камери та телеметрія”, – говорить військовий.

Зображення з камери дрона достатньо для ідентифікації людей на невеликій відстані, але оператор наголошує: “порівнювати з якістю картинки DJI немає сенсу, бо ж вагова категорія не та”. 

У комплексі є два варіанти дронів Black Hornet: з двома денними камерами або з одним тепловізором.

Дрон, говорять військові, дуже тихий і майже непомітний у роботі.

“Ми пролітали у вітряну погоду за 10 метрів від групи солдат і нас ніхто не помітив. Коптер надзвичайно тихий! На фоні неба його можна помітити з 50 метрів. На фоні посадки/стіни тощо, складно угледіти і з 20”, – наголосив військовий.

Для зручності транспортування дрони, планшет і пульт мають свої підсумки з системою кріплення MOLLE. Усе – для комфорту військового та якісної роботи. Однак і коштує така сучасна техніка чимало. Комплект із двох дронів, зарядного пристрою та планшета управління може коштувати до декількох десятків тисяч доларів.

Військові роботою з Black Hornet задоволені. Вузькоспеціалізований дрон добре служить для дорозвідки приміщень, посадок і територій, куди прямо зараз буде заходити група військових для виконання поставленої задачі.

Black Hornet – це розробка норвезької компанії Prox Dynamics. Невеликий дрон вертолітного типу важить всього 18 г і може працювати без підзарядки протягом 25 хв. Маючи діаметр основного гвинта в 120 мм, безпілотник розвиває швидкість понад 20 км/год. Дальність його польоту – близько 2 км. Загальна вага усього комплекту – близько 1,3 кг. Цей БПЛА простий в експлуатації та досить міцний, його важко виявити, тому ця техніка добре підходить для бою в міських умовах.

FLIR БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Військова допомога Україна