fbpx
Оператор Raven розказав про помилки при їх користуванні

Оператор Raven розказав про помилки при їх користуванні

БПЛА Мілітарка навчання

В свіжому випуску подкасту MIL.IN.UA, де було оприлюднено інтерв’ю з оператором БПЛА Raven RQ-11B, колишній морпіх розказав про помилки, які допускали наші оператори при їх користуванні, що призводило до втрати безпілотних літальних апаратів.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Під час служби Влад проходив службу в одному з розвідувальних підрозділів морської піхоти був відправлений на навчання у США, де пройшов курс підготовки операторів операторів БПЛА Raven RQ-11B та після проходив службу саме на них.

Нагадаємо, що в рамках матеріально-технічної допомоги від США, у липні 2016 в Україну прибули 24 комплекти (72 апарати) тактичних розвідувальних БПЛА RQ-11B Raven.

Вже під час їх використання на Донбасі декілька БПЛА Raven RQ-11B було втрачено та вони потрапили до рук противника.

За словами Влада, зі знайомих йому випадків втрат комплексів причиною цьому стало недопідготовка операторів комплексів, яку вони отримували безпосередньо в Україні.

Зокрема серед прикладів він навів застосування російськими військами засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Коли здійснюється подавлення сигналу системи глобального позиціювання GPS, за екстреними процедурами (англ. emergency procedures), передбаченими у таких випадках, оператору Raven RQ-11B необхідно за даними телеметрії та телевізійного каналу орієнтуючись по місцевості вивести БПЛА назад до оператора.

Деякі ж оператори втрачених БПЛА переводили їх в автоматичний режим для очікування самостійного виведення комплексу з зоні дії РЕБ та відновлення зв’язку з ним.

В подкасті оператор Raven розказав про помилки з 37-ї хвилини:

 

БПЛА Мілітарка навчання