fbpx
OSINT-аналітики геолокували місце детонації російського безпілотника у Румунії

OSINT-аналітики геолокували місце детонації російського безпілотника у Румунії

OSINT БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Кордон Росія Румунія Сусіди Україна

Ідентифіковано місце розриву російського дрона-камікадзе Shahed на території Румунії.

Відповідне розслідування провели OSINT-аналітики GeoConfirmed та Twitter-спільнота.

Розслідування вдалося провести завдяки свідченням очевидців, відео розриву безпілотника на румунському березі Дунаю та характерним орієнтирам.

Виявилося, що детонація російського безпілотника відбулася в районі за координатами 45.328864, 28.803601 на сільськогосподарському полі.

Менш ніж в 1,5 кілометра від місця розриву знаходиться прикордонне румунське село Плауру.

“Мілітарний” повідомляв, що речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко з посиланням на прикордонників заявив про розрив російського безпілотника на території Румунії.

«Це є черговим підтвердженням того, що російський ракетний терор становить величезну загрозу не лише безпеці України, але й безпеці сусідніх країн, зокрема держав-членів НАТО», — написав Олег Ніколенко у соцмережах.

Своєю чергою, Міністерство національної оборони Румунії заявило, що російські атаки безпілотників “не становили прямої військової загрози національній території чи територіальним водам країни”.

На початку серпня повідомлялося, що російські дрони-камікадзе порушили повітряний простір Румунії.

Мер комуни Цеталкьой прикордонного міста Тульчі розповідав, що російські безпілотники пролітали над будинками місцевих жителів.

Також він повідомив, що за словами місцевих жителів та дунайських моряків, один з безпілотників впав у румунському лісі, але його залишки так і не були знайдені.

Після атаки росіян на прикордонний порт Міністерство оборони Румунії заявило, що прямі військові загрози країні відсутні.

«Що стосується безпекової ситуації поблизу кордонів Румунії, з оцінок відповідальних структур Міністерства національної оборони, на даний момент не існує можливості прямих військових загроз національній території або територіальним водам Румунії», – заявили в міністерстві.

Крім того, Міноборони Румунії рішуче засудило атаки росіян на цивільне населення та елементи критичної інфраструктури України.

OSINT БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Кордон Росія Румунія Сусіди Україна