fbpx
Останні новини з суду по справі MH17

Останні новини з суду по справі MH17

MH17 Російська агресія Суд

Друге засідання суду по MH17 в Нідерландах почалося з виступу сторони державного обвинувачення.

Представник звинувачення розкрив деякі цікаві факти, що мають відношення до розслідування. Так, стало відомо, що в справі є свідчення свідків у тому числі з числа сепаратистів.

Один з них знаходився в охороні «Бука», бачив пуск ракети, яка збила «Боїнг», а також стверджує, що екіпаж «Бука» розмовляв з російським акцентом, а на місці пуску були присутні співробітники ФСБ.

Інший свідок, будучи підлеглим відповідача Харченко, брав участь в евакуації «Бука» зі Сніжного в Дебальцеве, де його передали іншим сепаратистам.

Читайте також: Перший день суду по справі MH17

Після звинувачення виступали представники захисту обвинуваченого Олега «Гюрза» Пулатова, а також групи правової підтримки родичів загиблих. Захист наполягає на продовженні часу ознайомлення з матеріалами справи, а також натякає на можливі клопотання про додаткове розслідування.

Дезінформація організована урядом РФ

Прокурор у судовому процесі у справі про катастрофу “боїнга” Малазійських авіаліній у небі над Донбасом Дейді Вуї а Цой назвала інформаційну кампанію Російської Федерації, якою супроводжується трагедія, “прикладом підручника з дезінформації”.

“Доля рейсу MH17 стала відомою як приклад підручника з дезінформації, яку проводить російський уряд. Зрозуміло, що кінця цього ми ще не бачили”, – заявила прокурор.

За її словами, “держави намагаються впливати і вводити в оману за допомогою маніпулювання інформацією”.

“Демократичні держави, які поважають верховенство права, тепер широко визнають, що дезінформація створює серйозну загрозу стабільності і якості демократії, верховенства права та відкритого суспільства”, – переконана Дейді Вуї а Цой.

За її словами, після того, як MH17 був збитий, “почалася цинічна кампанія дезінформації, яка триває і донині”. “Використовуючи відкриті джерела і перехоплені телефонні розмови, ми можемо дуже точно визначити початок цієї кампанії”, – зазначила прокурор.

Підозрювані знову не з’явилися

Жоден із чотирьох підозрюваних у справі MH17 знову не з’явився на суд у Нідерландах.

Про це заявив суддя Гендрік Стейнгаюс під час відкриття другого дня слухань у справі МН17 у судовому комплексі “Схіпхол”.

“Суду відомо, що жоден з підозрюваних не з’явився сьогодні”, – сказав Стейнгаюс.

При цьому суддя додав, що сьогодні державна прокуратура Нідерландів має виступити з презентацією стану справ у розслідуванні збиття літака Малайзійських авіаліній.

Дзвінок Гіркину

Один з перших ватажків “ДНР” Ігор Гіркин (“Стрелков”) отримав дзвінок від BBC з проханням прокоментувати судовий процес у Нідерландах за катастрофі Boeing малайзійських авіаліній на Донбасі в 2014 році. Гіркин заперечує причетність “ополчення” до трагедії, але на питання чи причетні тоді російські військові, Гіркин не став відповідати на питання і обірвав бесіду.

 

Свідкам загрожує небезпека

Суддя розповів, що майже всі свідки у цій справі сказали про те, що хотіли б зберегти анонімність через страх за свою безпеку.

Російські спецслужби намагаються розкрити свідків у справі про катастрофу MH17 на Донбасі з метою їх подальшого залякування. Про це на суді в Гаазі заявив прокурор Тейс Бергер.

За його словами, Росія намагається перешкодити розслідуванню катастрофи MH17 шляхом розкриття особистості свідків, чиї дані були засекречені, а спецслужби можуть перехоплювати повідомлення і відстежувати переміщення людей.

“Опитування свідків є реальним ризиком для їх безпеки. У зв’язку з цим судовий слідчий прийняв рішення засекретити дані десятків людей”, – заявив він.

Бергер додав, що один зі свідків повідомив електронною поштою, що до нього кілька разів приходили озброєні бойовики після того, як він розповсюдив відео з “Буком”. Після цього свідок був змушений переховуватися.

Фото по справі MH17

Крім того, в іншого свідка, який розслідував обставини катастрофи, будучи в Росії, вилучили комп’ютер.

“Є чіткі вказівки на те, що російські спецслужби активно намагаються перешкодити зусиллям по встановленню правди з приводу катастрофи рейсу MH17”, – підсумував прокурор.

Фінансування адвокатів російських підозрюваних

Нідерландські адвокати, що представляють одного з чотирьох підозрюваних у суді у справі авіалайнера рейсу МН17, заявили, що вони не знають, хто саме вносить кошти в російський фонд з фінансування захисту.

Сторона захисту у справі MH17

Захисники, які представлятимуть інтереси Пулатова, повідомили, що не знають, звідки надійшли кошти у російський фонд, з якого фінансується захист підозрюваного, але заявили, що в цьому немає нічого надзвичайного.

За словами адвоката Будевейна ван Ейка, якого цитує нідерландський телемовник NOS, “для юридичної допомоги нашому клієнтові створено фонд. Це російська фундація створена в Росії”.

Слідство перевірить справжність записів

Слідство у справі МН17 проведе додаткове розслідування, зокрема, перевірить справжність розмов найманців РФ, які були оприлюднені Службою безпеки України.

Озвучуючи позицію сторони обвинувачення, одна з суддів зазначила, що планується провести додаткову експертизу аудіорозмов бойовиків ОРДО, які були оприлюднені СБУ на YouTube-каналі, оскільки було виявлено, що записи редагували.

 

Тож слідство планує провести технічну експертизу, встановити їх автентичність, а також перевірити контекст і достовірність розмов, зокрема за допомогою російськомовного спеціаліста з однієї з країн Балтії.

На суді почуємо ім’я Путіна

Адвокат Джеррі Скіннер, який представляє 40 сімей жертв катастрофи MH17 у ЄСПЛ, висловив упевненість, що на суді будуть фігурувати імена перших осіб РФ.

«Ймовірно, ми почуємо прізвища наближених до Путіна радників… Думаю, ми почуємо і про пана Путіна. Не думаю, що ми дізнаємося багато. Але на мою особисту думку, така потужна і високотехнологічна зброя (ЗРК Бук) не могла залишити територію РФ, якби це не було б санкціоновано на найвищому рівні. Путін дав на це дозвіл. Про це можна говорити з упевненістю», — заявив адвокат.

Скіннер також додав, що вирок у цій справі можна буде почути не раніше, ніж через рік.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


MH17 Російська агресія Суд