fbpx
Озброєння Mark VI ракетами: рішення за Україною

Озброєння Mark VI ракетами: рішення за Україною

Mark VI ВМС України Закупівлі Патрульні катери Протикорабельні ракети (ПКР) Співпраця Україна Україна-США Флот

Озброєння патрульних катерів типу Mark VI легкими протикорабельними ракетами можливе та очікує рішення від Міністерства оборони України.

Про це повідомляє «Думская».

По цьому питанню зараз йдуть активні консультації, проте ініціатива в оснащенні катерів американськими легкими протикорабельними ракетами має йти від Офісу президента та Міністерства оборони.

Українська сторона має прийняти швидке рішення, аби майбутні катери Mark VI, що передаються нашій країні, були оснащені ракетами ВGM-176B Block II (Griffin B).

Технічно їх встановлення не є проблемою та вже відпрацьована технологія розміщення по дві пускові установки з 12-ма ракетами Griffin B у кожній. Тобто один Mark VI зможе нести до 24 легких протикорабельних ракет.

AGM-176 Griffin. Фото з відкритих джерел

Спочатку планувалось посилити катери легкими протикорабельними ракетами європейського виробництва, але згодом у США запропонували свій виріб.

Окрім озброєння патрульних катерів типу Mark VI, за відповідного рішення такими ракетами можуть бути оснащені вже наявні на озброєнні патрульні катери типу Island – «Слов’янськ» та «Старобільськ», а також ще три, котрі Україна отримає наступного року.

ВGM-176B Block II (Griffin B) має довжину 110 см та стартову вагу близько 20 кг. Її призначення – знищення малотоннажних надводних цілей, а також нанесення критичного ураження більшим за розміром суднам на дальностях до 20 км.

Ракети ВGM-176B Block II (Griffin B) виготовляються з 2008 року компанією Raytheon, у 2013-у їх почали встановлювати на патрульні катери типу Cyclone ВМФ США (детально про ці катери можна прочитати у матеріалі Тараса Чмута: «Москіти» флоту США. Або, що потрібно ВМС України від США).

На даний момент США є єдиним оператором цього озброєння та Україна стала першою, кому запропонували Griffin B на експорт.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Mark VI ВМС України Закупівлі Патрульні катери Протикорабельні ракети (ПКР) Співпраця Україна Україна-США Флот