fbpx
Палубні літаки США отримають гіперзвукові ракети

Палубні літаки США отримають гіперзвукові ракети

Boeing F/A-18 Hornet Авіація ВМФ США Гіперзвукові ракети Ракетобудування Світ США

Концерн Boeing отримав контракт ВМФ США на розробку гіперзвукової ракети для палубних винищувачів F/ A-18E/F Super Hornet.

Про це повідомив американський авіабудівний концерн Boeing.

Розробка ракети буде вестися в рамках проєкту SPEAR. Початок льотних випробувань боєприпасу заплановане на кінець 2022 року.

Повідомляється, що Boeing отримала контракт на вартістю 30 млн доларів на розробку льотного демонстратора вдосконаленого прямоточного повітряно-реактивного двигуна з підтримкою надзвукової тяги (SPEAR).

Нині кілька американських компаній займаються розробкою гіперзвукових ракет для Повітряних та Морських сил США. Ці проєкти передбачають створення як крилатих, так і аеробалістичних боєприпасів.

Палубні літаки США отримають гіперзвукові ракети. Ілюстрація: Проєкт ракета X-51 Waverider

Вважається, що такі ракети зможуть ефективно проривати протиповітряну оборону противника і вражати важливі його об’єкти.

«Демонстраційний політ SPEAR забезпечить F / A-18 Super Hornet і ударну групу авіаносця значними поліпшеннями дальності й живучості проти складних систем захисту», – сказав Стів Мерсер, менеджер програми SPEAR компанії Boeing.

Технічні подробиці про перспективну ракету проєкту SPEAR концерн Boeing не розкриває.

У компанії уточнили тільки, що в ньому будуть використані напрацювання, отримані за проєктом ракети з гіперзвуковим прямоточним повітряно-реактивним двигуном X-51A Waverider.

Крім того, кілька технологій будуть запозичені з проєкту T-3, що передбачала розробку авіаційної ракети дуже великої дальності.

Тим часом міністерство оборони США уклало з техаським університетом A & M п’ятирічний контракт на розробку кількох типів гіперзвукових ракет.

Подробиці про це контракті не розкриваються. Відомо тільки, що в рамках проєкту, крім іншого, планується створити гіперзвукову крилату ракету для палубних винищувачів F/A-18E/F Super Hornet.

Цей боєприпас повинен отримати дворежимний прямоточний повітряно-реактивний двигун, імовірно, здатний працювати на надзвуковий і гіперзвукової швидкості.

Раніше Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) спільно з ПС США провело перші випробування перспективних гіперзвукових крилатих ракет HAWC.

Під час випробувань ракети були підвішені на літак, але не були запущені. Тепер розробники займаються підготовкою до перших льотних випробувань прототипів HAWC, які планується провести протягом року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Boeing F/A-18 Hornet Авіація ВМФ США Гіперзвукові ракети Ракетобудування Світ США