fbpx
Патрульні катери “Island” прибули до України

Патрульні катери “Island” прибули до України

ВМС України Катери «Island» Патрульні катери США Україна Україна-США Флот

На борту судна «Ocean Grand» до України прибули два катери типу «Island», які отримали назви «Фастів» та «Суми».

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Військово-морські сили України.

Патрульні катери українських Військово-морських сил на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України.

Попереду кінцева зупинка маршруту – Одеський морський торговельний порт. Потім проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

Судно «Ocean Grand» з катерами типу «Island» для України. Листопад 2021. Фото: ВМФ ЗСУ

«Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад США задля стримування збройної агресії Росії проти України», – зазначив командувач ВМС ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Командувач додав, що надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку.

Вже незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято Військово-морський прапор України.

Потім катери, під командуванням українських екіпажів вони, розпочнуть свій бойовий шлях по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Нагадаємо, що нещодавно, на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли шести тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на «Island».

5-тий екіпажу патрульних катерів типу «Island» підготовлений у США. Жовтень 2021. Фото: ВМС ЗСУ

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни.

Це вже друга партія катерів, які США передадуть Україні в рамках допомоги у сфері безпеки та оборони. Перші два – «Слов’янськ» та «Старобільськ» вже служать у складі національного флоту.

На відправку до України в США чекає ще один катер класу «Island». П’ятий переданий Україні патрульний катер отримав ім’я Героя України прапорщика В’ячеслава Кубрака.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС України Катери «Island» Патрульні катери США Україна Україна-США Флот